I DE WEDSTRIJD VAN VANDAAG: AJAX-RODAJC I AFC AJAX De thuiswedstrijd van Ajax tegen Roda JC is vanavond nog belangrijker dan ge woonlijk. Na de 3-2 nederlaag tegen Vitesse kan Ajax zich immers niet opnieuw puntverlies permitteren. Vorig seizoen was Ajax niet bepaald gelukkig te gen Roda JC, getuige de drie nederlagen in één seizoen. Het is dus te hopen dat Ajax het dit sei zoen beter doet tegen de mannen uit Kerkrade. Ajax, gemiddeld de jongste ploeg van de KPN Eredivisie, tegen Roda JC, één van de meest de gelijke elftallen op het hoogste niveau. De 35-jarige Eric van der Luer, het boegbeeld van Roda JC, is waarschijnlijk het mooiste voorbeeld van de ervaring die de Limburgers binnen de ge ledingen hebben. Op een leeftijd waarop vele voetballers hun top al lang hebben gepasseerd, zet de blonde aanvoerder nog net zo makkelijk de lijnen op het veld uit als jaren geleden.Aan het eind van vorig seizoen ontving de middenvelder nog de Zilveren Schoen, een persoonlijke verbe tering ten opzichte van de Bronzen Schoen van het jaar daarvoor.Ajax-routiniers als Richard Witschge en Aron Winter kunnen vanavond weer de nodige mooie duels uitvechten met deze ras- Limburger. Het vertrek van Bob Peeters is bij bekerwinnaar Roda JC in eerste instantie hard aangekomen. De boom lange spits speelt nu bij Vitesse. Peeters was het die Ajax vorig seizoen de das omdeed in de bekerwed strijd die met 1-0 door de Limburgers werd gewon nen. Kevin van Dessel was toen de man van het voorbereidende werk en de jonge Belg heeft zijn progressie dit seizoen goed voortgezet. Zijn talent is namelijk niet on opgemerkt gebleven door de bondscoach van Jong België. Samen met Sven Vandenbroeck en Tom Soetaers vormt hij het Roda JC-aandeel in deze Belgische talentenselectie. Zowel Ajax als RodaJC zijn momenteel nog niet waar ze willen zijn. De doelstellingen van de bei de clubs liggen dit jaar ongeveer gelijk: een plaats bij de eerste vijf en dus Europees voetbal. Wat dat laatste betreft, doet Ajax het dit seizoen be duidend beter.Ajax speelt donderdag 26 oktober in de tweede ronde tegen Lausanne Sports. De club uit Kerkrade is echter reeds uitgeschakeld. Roda JC verloor van het vrij onbekende Inter Bratislava. Zowel uit als thuis wist de ploeg van trainer SefVergoossen de Slowaken niet bij te houden. InAmsterdam zijn we zo langzamerhand gewend geraakt aan een volle ziekenboeg. Ole Tobiasen, en Richard Knopper zijn voorlopig nog niet van de partij. Richard Witschge keert vanavond te rug na een schorsing. Bij Roda JC is Mark Nygaard na bijna een jaar van afwezigheid door een knieblessure weer volledig hersteld en te ruggekeerd in de selectie. GaborTorma daaren tegen zal de komende weken niet in actie komen. De Hongaarse spits, ooit begeerd door Feye- noord, is anderhalve maand uit de roulatie. Na het vertrek van Bob Peeters naarVitesse be gon voor RodaJC de jacht op een nieuwe spits. Het alternatief dat Roda JC bedacht, pakt voor lopig erg goed uit. De 27-jarige Griek loannis Anastasiou, afkomstig van Cristian Chivu komt ontfutselen. Roda JC finalist, kon daar geen verandering in brengen. Twee jongelingen van Ajax,Andy van der Meyde en Cedric van der Gun, kwamen vorige week uit voor Jong Oranje. Er had misschien meer in ge zeten dan de I -1 uitslag, maar opponent Portu gal kreeg de beide Ajacieden van hun beste zijde te zien. Ook de slechts 18-jarige Youssouf Hersi was geselecteerd voor het 'Team der Beloften' na het geblesseerd afhaken van Kevin Bobson. Hopelijk kan het jonge Ajax vandaag drie punten aan het totaal toevoegen. net te laat om Arno Doomernik de bal te won vorig seizoen in deArenA met 1-2. Anderlecht, scoort namelijk erg makkelijk. Misschien kan een Grieks onderonsje tussen Nikos Machlas en Anastasiou de twee tot gro te hoogte brengen. Roda JC heeft zich onlangs nogmaals versterkt met een spits van Anderlecht, de 20-jarige Edrissa Sonko uit Gambia heeft een contract getekend tot 2004. In augstus opende RodaJC,als bekerwinnaar, de competitie met het duel om de Johan Cruijff-schaal. Hier in de Arena verloor Ro da JC met 2-0 van landskampioen PSV Tienmaal streden de kampioen en de bekerwinnaar van Nederland om de ze schaal. Elke keer ging de eerste prijs van het seizoen naar een club uit de top drie. RodaJC, vorig seizoen voorde tweede keer VRIJDAG 20 OKTOBER AJAX - RODAJC esper Grenkjser en Humphrey Rudge vechten het uit in de lucht

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5