Ajax mist veel spelers maar Nikos is erbij! ^JSJLE SJJÏ'fSJJ Nikos Machlas Alsof hij er alles aan heeft gedaan om juist voor de wedstrijd tegen Vitesse in Gelredome weer fit te zijn. Na zijn rentree tegen Heerenveen (met twee doelpunten!) bijna twee weken gele den, staat Nikos Machlas vandaag vrijwel zeker in de spits bij Ajax. Alleen dat gegeven al geeft de wedstrijd iets extra's. Nikos Machlas, de man die als spits van Vitesse Europees topscorer werd, met Ajax tegen zijn oude club. De Griek zal onge twijfeld enthousiast wor den ingehaald, want ver geten zijn we hem in Arnhem nog lang niet. Maar Nikos moet vanmid dag natuurlijk geen doel punten gaan maken voor Ajax. Die bewaart hij maar voor andere wed strijden. Ajax-trainer Co Adriaanse zal blij zijn met de beschikbaarheid van Ni kos Machlas, want zijn selectie is door blessures en een schorsing aardig uitgedund. Richard Witschge kreeg tegen Heerenveen zijn vier- de gele kaart en mag toekijken, Richard Knopper loopt met zijn enkel in het gips, Arveladze heeft ook last van zijn enkel, Ole Tobiasen is al lange tijd geblesseerd en Kevin Bobson is ook niet okselfris. Dan zijn er nog twijfelgevallen. Christian Chivu hield vorig weekeinde bij Italië-Roemenië (3-0) een gebro ken neus over aan een botsing met de Italiaanse spits Totti, en Ferdi Vierklau (ook ex- Vitesse) is nog maar net hersteld van een bles sure. Hij deed van de week weer voor het eerst mee met Ajax 2. Een imposant lijstje dat misschien nog niet eens compleet is. Liefst dertien spelers van Ajax speelden de afgelopen week met de nationale ploeg van hun land WK- kwaliflcatiewedstrijden. Pas donderdagmiddag toen iedereen weer in Amsterdam was kon de blessurebalans worden opgemaakt. De vele afwe zigen waren er ook de reden van dat Adriaanse niet erg gericht naar de wedstrijd met Vitesse toe heeft kunnen werken. En dat terwijl hij de tijd zo hard nodig heeft. Adriaanse kreeg voor het seizoen nogal wat kritiek over zich heen toen hij zei te mikken op een plaats bij de eerste vijf, maar onder tussen blijkt de man het (niet voor de eerste keer) behoorlijk goed te hebben ezien. Vóór dit weekeinde stond Ajax vijfde en of er op korte termijn uitzicht is op meer, is zeer de vraag. Na de uitwedstrijd van vandaag tegen Vitesse krijgt Ajax volgend weekeinde Roda JC thuis en daarna PSV uit. Geen gemakkelijk programma, temeer daar een paar dagen voor de confrontatie met PSV ook de heenwedstrijd tegen Lausanne Sports in de tweede ronde van het UEFA Cup toernooi op de rol staat. Misschien denkt Adriaanse wel: "Maar wij hebben Machlas." 10 VITESSE - AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 9