Verdediger £V£JJ =JJ jjJ =\T. Voor het eerst sinds twee weken weer aan de bak vandaag. Lekker bijgekomen? Marc van Hintum: "Het is niet verkeerd om een weekendje vrij te hebben, maar eerlijk gezegd had ik vorig weekeinde liever gespeeld. We zaten lekker in het ritme en je moet maar afwachten hoe zo'n rustige periode uitpakt." Je hebt nu wel de tijd gehad weer helemaal fit te worden na een hamstringblessure. "Fit was ik al wel. Daar had ik die extra dagen niet voor nodig." Nog gefilosofeerd over de kampioenskansen van Vitesse? "Ik merk steeds dat dat voor jour nalisten een item is, maar niet voor ons spelers. Niemand die erover praat, dat is nog zover weg. We staan bovenaan, maar een zwaar program ma hebben we natuurlijk niet gehad. In de win terstop mag je voorzichtig conclusies gaan trekken, nu nog niet." Maar het gaat toch hartstikke goed? "Als team zijn we sinds het begin van het seizoen inderdaad enorm gegroeid. Maar ik blijf bang voor die steeds terugkerende wisselvalligheid. Dat is nog onze zwakte. We kunnen nog niet negentig minuten lang domineren. Die wissel valligheid is deels ongrijpbaar en heeft waar schijnlijk deels te maken met de jeugdigheid van het team. Omdat we zo'n jonge groep heb ben zit er ook nog enorm veel rek in. Hoe vlug Nationaliteit Geboortedatum^ Geboorteplaats Lengte Gewicht Debuut Debuut Vitesse Contract t/m A-interlands Clubs de ontwikkeling gaat hangt vooral af van de snelheid waarmee de jongeren de voetbalwet ten oppikken." Je speelt al een tijdje met Theo Janssen voor je in plaats van de geblesseerde Louis Laros. Wat is het ver schil? "Louis heeft diep gang in zijn spel, terwijl Theo meer in de bal speelt. Dat is even wen nen, maar als je je er op instelt is het geen pro bleem. Met Theo voor me heb ik zelf wel meer mogelijkheden diep te gaan, dat is de andere kant van de medaille." Een gemotiveerd Vitesse, de nummer één, thuis in een bom vol Gelredome tegen Ajax. Dan kan er maar één favoriet zijn. "Vitesse dus. Zeker tegen het huidige Ajax. Ze hebben ook een jonge groep, kennen dus dezelfde wisselvallig heid als wij, en zijn duidelijk nog niet inge speeld. Het valt me op dat ze vooral in de as persoonlijkheden missen. Terwijl dat vroeger juist het sterke punt was van Ajax." Wie is je directe tegenstander? "Normaal hou ik me daar niet zo mee bezig, maar toeval lig weet ik het omdat die jongen uit Arnhem komt, Andy van der Meyde. Vorig jaar heb ik ook tegen hem gespeeld, toen zat-ie nog bij Twente. Goede voetballer, maar ik heb de afge lopen dagen niet wakker van hem gelegen hoor." Nederlands 22-06-1967 Oss 1.75 m 67 kg 15-08-1987, MW-Helmond Sport (0-0) 19-08-1997, Ajax-Vitesse (5-0) 30-06-2005 5 Helmond Sport, RKC, Willem II, Vitesse 6 VITESSE - AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 6