Vitesse-Ajax wordt een aantrekkelijke wedstrijd f\r 'Een voorbeeld van het geluk dat je als ploeg af en toe nodig hebt' Er was op televisie weer veel voetbal te bekij ken de afgelopen week. Bosjes kwalificatie wedstrijden voor het WK over twee jaar werden er gespeeld, waarbij her en der ook een enkele Vitesse-speler in actie kwam. Maar het over grote deel van de selectie verbleef dagelijks op Papendal waar door de technische staf in alle rust werd gewerkt aan de ontwikkeling van het individu én van het team. Veel spelers hadden vorig weekeinde weliswaar liever een competi tiewedstrijd gespeeld om in het ritme te blijven, maar lieverkoekjes worden nu eenmaal niet gebakken. Vanmiddag is het amusementscomplex Gelredome gelukkig weer geopend. Voor een op papier aardige wedstrijd: Vitesse-Ajax. De tijd dat voor dit duel op het totoformulier door negen van de tien mensen een twee werd ingevuld, is al lang voorbij. Vitesse heeft een grote vlucht genomen de laat ste tien jaar en begint vandaag zelfs als uitgesproken favoriet aan de wedstrijd. Niet alleen staan de Arnhemmers bovenaan en Ajax m vijfde, in het voordeel van Vitesse spreekt ook dat het dit seizoen thuis in vier wedstrijden nog geen punt verspeelde, en dat Ajax uit in drie wedstrijden nog maar één punt haalde. De uitcijfers van de Amsterdammers zijn zelfs ronduit ont hutsend. De laatste uitzege dateert van 28 novem ber 1999. In Alkmaar won Ajax toen met 1-2 van AZ. Vier weken geleden eindigde AZ-Ajax trouwens in 3-2. Het kan haast niet anders of het wordt vanmid dag, net als twee weken geleden tegen FC Utrecht, een heel aantrekkelijke wedstrijd. Vitesse kiest ongetwijfeld weer onvervaard voor de aan val, terwijl Ajax van oudsher bijna synoniem is voor offensief voetbal. Met alle risico's van dien voor beide partijen. Vaak zijn het momenten die een wedstrijd beslissen. Denk aan de overtreding van Victor Sikora in de wedstrijd tegen FC Utrecht op de doorgebroken Dombi. Als Sikora 'rood' had gekregen was het maar zeer de vraag geweest of Vitesse de achterstand nog om had kunnen bui gen. Een voorbeeld van het geluk dat je als ploeg af en toe nodig hebt. Misschien is het zelfs wel zo (onder andere Ronald Koeman hangt die theorie aan) dat je geluk kunt afdwin gen. Door keihard te werken natuurlijk, zodat de kwaliteiten volop tot zijn recht komen. Koeman zal waarschijnlijk geen veranderingen aanbrengen in zijn team, mede omdat Louis Laros nog altijd gebles seerd is. Een interessante vraag trouwens, of Theo Janssen, van wie Koeman hoog k opgeeft, straks weer plaats moet maken fvoor 'vaste keus' Laros. Zoals ook Remco van der Schaaf ongetwijfeld niet van plan is weer 'zomaar' plaats te maken voor Mahamadou «5=9 - Diarra. Maar goed, dat zien we de komende weken wel. Nu eerst ruim baan voor het Vitesse van van daag en Ajax. Vitesse Vandaag is een officiële uitgave van Vitesse; Seizoen 2000/2001, jaargang 12 Redactie Afdeling Communicatie Vitesse/Gelredome Concept en realisatie Total Creation B.V. en Afdeling Communicatie Vitesse/Gelredome Medewerker Daan Appels Fotografie Voermans Van Bree fotografie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 3