I AFC AJAX Eigenlijk moet de bal zo soepel rondgaan, dat de tegenstander niets rest dan achter ons aanlopen en amper tijd krijgt om adem te halen. Daarom moet iedere balaanname perfect zijn en moeten precies de juiste loopacties worden gemaakt. El ke bal die je krijgt aangespeeld, moet zó worden aangenomen dat er zelfs geen tiende van een se conde verloren gaatje praat dan soms echt over centimeterwerk, maar het is wel typisch een on derdeel dat je, door er veel op te oefenen, sterk kunt verbeteren. Die loopacties hebben, naast gevoel voor positie, alles te maken met een ijze ren conditie. Daar wordt dagelijks keihard op ge traind." „Sterker nog, ik kan me niet herinneren ooit zo hard getraind te hebben als nu. Niet alleen in het begin hadden we het zwaar, ook toen de voor bereiding voorbij was, bleek dat 'afknijpen' ge woon door te gaan. 's Avonds zit ik echt regel- latig met zware benen. Maar het is noodzake- ijk dat we zo te werk gaan. Als we de bal in hoog tempo willen laten rondgaan, moeten we negentig minuten constant in beweging zijn. I Voor de rest heeft Co Adriaanse aan het be gin van het seizoen gekeken naar wat de ca- P'paciteiten van de spelers zijn en benut die dan ook. Klinkt heel simpel, toch zie je dat veel te weinig. Hoe vaak zie je niet een trainer die din gen van zijn spelers verlangt die ze helemaal niet beheersen?" DUIDELIJKE LIJN s „Ondanks dat er in het veld nog regelmatig j dingen misgaan, vind ik wel dat er een dui- :lijke lijn in ons spel zit. De trainer heeft zijn opstelling en zijn visie en wijkt daar in princi pe niet vanaf. Het is herkenbaar. Iedere spe ler volgt de richting die Co Adriaanse aan geeft, er is niemand die een uitzonderings positie bekleedt of die meer mag dan een ander. Eén lijn. Er wordt met volle U| overgave gewerkt om met z'n allen beter te worden." „Het publiek pikt dat op en dat merk je. Op de tribunes blijft men achter het elftal Itaan, ook als het stroef draait. Je voelt dat we, ondanks onze wisselvalligheid, meer krediet hebben. We hebben de steun van onze fans ook keihard nodig want dat scheelt enorm. Als je aan de bal bent en ze gaan fluiten, raak I je verkrampt. Maar wanneer ze je steunen, je gnaam zingen, lijkt alles plots wat makkelijker te gaan; je kunt je over je vermoeidheid heen- pêtten, durft ook meer. Het is een groot plus- dat we de steun van het publiek weer we ten terug te winnen." haald. Centraal komen mijn sterke punten opti maal naar voren." „De rol van Aron Winter, links op het midden veld en Tomas Galasek, rechts van me, is daarin erg belangrijk. Zij functioneren in dienst van het elftal, spelen controlerend. Ze zorgen voor even wicht in de ploeg. Dat is nodig ook, want we spe len, Richard Knopper erbij gerekend, met vier aanvallers en daarachter sta ik dan om het spel te verdelen. Als Aron en Tomas hun taken niet goed vervullen, worden we overlopen. Maar zij geven daar perfect invulling aan. Zulke voetbal lers zijn er maar weinig. Binnen de selectie krij gen ze de waardering die ze verdienen, daarbui ten ontbreekt het daar nog wel eens aan." Martin van Zaanen I SPELBEPALER „Dat ik zelf momenteel weer lekker draai, komt grotendeels door de centrale positie die ik in het veld inneem. Die plek is mij op het lijf geschre venen mijn voeten huist een goede pass en ik ben een type dat veel in balbezit moet komen om in m'n spel te geraken. Ik ben goed in staat om het spel te verdelen en snel de oplossing in voor- waardse richting te zien. Wanneer ik aan de zij kant word opgesteld en veel achter m'n man moet aanlopen, wordt de angel uit mijn spel ge- VRIJDAG 22 SEPTEMBER

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7