iv De Successen De Selectie stadion' aldaar doet dienst tot 1934. Op 21 april 1934 slaat voorzitter Marius Koolhaas de eerste paal de grond in van het nieuwe Ajax-stadion. Reeds op 9 december wordt 'de Meer', zoals het stadion officieus zal gaan heten, geopend. 'De Meer' zou 62 jaar de thuishaven van Ajax blijven. Op 26 november 1993 gaat de eerste paal de grond in van een multifunctioneel stadion in Amsterdam Zuidoost, waarvan Ajax de vaste bespeler wordt. Op 14 augustus 1996 vindt de officiële opening van de Amsterdam Arena plaats met een vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan. De rijke historie van Nederlands meest succesvolle club brengt Ajax vele prijzen: 27 maal de Landstitel (waarvan de laatste in 1998), 14 maal de Nationale Bekers, 3 maal de Nederlandse Supercup, 4 maal de EuropaCup voor Landskampioenen (ECI), één maal de EuropaCup voor Bekerwinnaars (ECU), één maal de UEFA Cup, drie maal de Europese SuperCup en twee maal de Wereldbeker. Naast een nieuwe trainer, in de persoon van Co Adriaanse, verwelkomde Ajax als gebruikelijk een groot aantal nieuwe spelers. André Bergdplmo kwam van het Noorse SK Rosenborg, Tomas Galasek van Willem II en doelman Bogdan Lobont kwam medio vorig seizoen al over van het Roemeense Rapid Boekarest. Cedric van der Gun (FC Den Bosch) en Andy van der Meyde (FC Twente) waren verhuurd maar werden door de nieuwe trainer teruggehaald naar Amsterdam. Uit de eigen jeugd kwamen twee spelers door, te weten Rafael van der Vaart en Abubakari Yakubu. Jesper Gronkjae Christian Chivu Richard Knoppe r Andy van der Meyde Richard Witschge

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7