1 Colofon AZ - AJAX i t I J 1 |H Vanmiddag Maakt AZ gebruik van Europa Cup inspanning Ajax? Correspondentie-adres: 1 Stichting A.Z. Postbus 1010 1810 KA Alkmaar Tel.: 072-5154744 Fax. 072-5158388 i 1 Internet: www.az-alkmaar.nl E-mail: infoaz@az-alkmaar.nl Uitgave: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen De Langeloop 14 1742 PB Schagen Tel.: 0224-210600 Fax: 0224-217661 Acquisitie: Stichting A.Z. Tel.: 072-5154744 Foto's: George Stoekenbroek Joop Boek Redactie: Stichting AZ Vormgeving Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Druk: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Niets uit dit programma mag worden gecopiëerd of vermenigvuldigd dan na schriftelijke toestemming van de redaktie. Het zit AZ nog niet mee. Drie nederlagen en één overwinning is de schrale oogst uit de eerste vier competitieduels. Vandaag krijgt AZ de kans zich in eigen huis te revancheren tegen Ajax. De Amsterdammers speelden afgelopen dinsdag in Europees verband tegen Koninklijke AA Gent. Wellicht dat AZ van deze inspanning gebruik kan maken. Het zal niet de eerste keer zijn dat een Europa Cup-deelnemer in de vaderlandse competitie rondom een Europa Cup wedstrijd minder presteert. Ondanks het magere resultaat is er in de Alkmaarder Hout geen spoor van paniek. Het vertrouwen in de selectie is groot. Het besef dat het inpassen van nieuwe spelers tijd vraagt is aanwezig. Trainer Gerard van der Lem blijft rustig. "Spelers raken in paniek, als ik dat raak!", sprak hij na de nederlaag tegen De Graafschap. De statistieken tonen aan dat AZ vorig seizoen na vijf wedstrijden slechts zes punten had vergaard. Toch draaide de ploeg een fantastisch seizoen en eindigde het op een zevende plaats. Bovendien werd er lang meegestreden om Europees voetbal, op twee fronten. Hoe Ajax uit Gent is teruggekeerd zal vanmiddag blijken. Duidelijk mag zijn dat de onverwacht hoge zege (0-6) voor de Amsterdamse moraal natuurlijk uitstekend zal werken. Ook Ajax presteerde in de competitie nog matig, maar heeft in België een ongekende ruggesteun gekregen. Er dient zich onder de huidige trainer weer jong talent aan Rafael van der Vaart bijvoorbeeld. "Een hele, hele goeie", volgens zijn trainer. Ajax begint e.t Ajax weer te worden. AZ trainer Gerard van der Lem zal daar in de huidige situatie geen boodschap aan hebben. Hij werkt hard aan het herstel van zijn eigen formatie. Vol vertrouwen... AZ-Ajax eindigde vorig seizoen in een nipte 1-2 zege voor de Amsterdammers. AZ verdiende toen meer, maar oogste slechts lof. Vandaag valt iets recht te zetten. AZ zal er veel aan gelegen zijn de punten in eigen huis te houden. Eén wedstrijd kan een positieve kentering veroorzaken. Vraag dat maar aan Ajax... Om zeven uur praten we verder....

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 3