Tijdens die return kregen onze Buffolo's een koude douche over zich heen. Na amper één minuut spelen klommen de Hollanders al op voorsprong. Gent moest nu driemaal scoren en dat deed het ook 1-1 langs Koudijzer, 2-1 via Schapendonk en vlak na rusten 3-1 door Aad Koudijzer. In plaats van op zoek te gaan naar een vierde treffer, trokken onze blauw-witten zich terug in verdedig ing. Haarlem scoorde nog tweemaal en bij een 3-3 stand was het Europees avontuur al na 180 minuten afgelopen. In 1983 eindigde A.A. Gent op de vierde plaats. Weerom werd het een daguitstap; deze keer wel naar het zuiden, meer bepaald naar Lens op amper 80 km van Gent. De Buffalo's mochten deze keer thuis beginnen. Busk opende de score met een fraaie kopstoot. In de tweede helft stelden de Sang-et-Or gelijk langs Ogaza. Veertien dagen later identiek scenario in Lens: Buffalo's op voorsprong, deze keer langs Koudijzer, de Fransen die gelijkstelden in de tweede helft. Verlengingen dus: in de 2de minuut van de eerste verlenging gaf Piette aan A.A. Gent het nekschot. Voor de tweede keer op rij lagen de Buffalo's eruit in de eerste ronde. Na een rampzalige competitie 1983-1984 waarin de Buffalo's lange tijd de rode lantaarn droegen, werd onder leiding van trainer Robert Goethals - die was Erwin Van den Daele komen vervangen - de Beker van België veroverd. In de finale werd Standard met 2-0 verslagen na verlengingen. Doelpunten van Schapendonk en De Wolf. Voor de derde maal op rij zetten onze blauw-witten aan in een Europabeker, die voor de Bekerhouders. Leken de twee vorige lotingen op papier haalbare opdrachten dan was deze keer de opdracht niet van de poes het Schotse Celtic Glasgow Op woensdag 19 september 1984 zakte een duizendtal dronken Celtic-supporters af naar de Gentse binnenstad, maar ze waren braaf. De wedstrijd werd een uiterst saaie bedoening waarbij Hubert Cordiez in de 88ste minuut toch nog de 1-0 op het bord kon schieten. In Glasgow was de kous hele maal af. Kurkdroog werden onze Buffalo's met 3-0 in de Schotse pan gehakt. l'iaciic"1'1'' ^oor een u"'°Per van Bellemans-affaire sloop er nogal wat onrust in het Buffalo-huishouden. Een aantal spelers hield het voor bekeken bij A.A. GentBusk, Martens en Hanssens waren de voornaamste. Toch werd op karakter nog eens Europees voetbal afgedwongen. Na afloop van de competitie 1985-1986 eindigde onze club op een vierde plaats. Zo flets de Buffalo's zich door de competitie voetbalden - uitschakeling in de 32ste finales van de Beker door derdeklasser Tienen - zo fel kampten ze zich door de U.E.F.A.-Cup.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 9