Twee Europese avonturen eindigen in de tweede klasse Elf seizoenen zonder Europees voetbal, maar dan Met ingang van 1966 werd de Jaarbeursstedenbeker een officieel tornooi. Je moest nog altijd Jaarbeursstad zijn maar er werd voortaan rekening gehouden met de plaats van de club in de eindstand van de competitie. Na afloop van het seizoen 1965-1966 eindigde Gantoise op de zevende plaats, wat voldoende was voor deelname. In de eerste ronde waren de Buffalo's bye geloot. Ze dienden pas aan te zetten in de zestiende finales. Daarin botsten ze op de Girondins uit Bordeaux. In het Ottenstadion werd nipt met 1-0 gewonnen, een doelpunt van Rudy Lippens. Tijdens de terugwedstrijd in de Franse wijnstad werd probleemloos de 0-0 gehouden. Op naar de achtste finales. Nu ging het richting Schotland, naar Kilmarnock. Op Britse bodem werd er met 1-0 verloren zodat de kans om door te stoten naar de kwartfinales zeer groot was. Een paar dagen voor Kerstmis 1966 had de return plaats. De Buffalo's wonnen eveneens met 1-0 dankzij een doelpunt van Luce Ghellinck. De verlengingen braken onze blauw-witten zuur op. De Schotten begonnen plots potig te spelen en de Gentse spelers lieten zich vangenVander Lippe werd uit het veld gestuurd! Numeriek in de minderheid moesten onze Buffalo's finaal nog twee doelpunten toestaan. De ploeg herstelde zich nooit meer van deze opdoffer. In de competitie ging het van kwaad naar erger. Aan het einde van de rit volgde een degradatie naar tweede klasse. Met ingang van jaargang 1970-1971 werd de U.E.F.A-Cup boven de doopvont gehouden. De nummers twee, drie en vier uit de Belgische competitie hadden recht op deelname. Vermits onze Buffalo's tijdens de campagne '69-'70 derde waren geëindigd, na Club Brugge en voor Anderlecht, mochten zij nog eens de Europese wei in. Weerom was de lottrekking niet gunstig: het werd het Duitse Hamburg S.V. De Duitsers konden rekenen op enkele klasbakken als Sandmann, Uwe Seeler, Schulz en Dörfel. Uwe Seeler had zopas nog geschitterd op de Mundial in Mexico. Op 2 september 1970 zagen 18.000 toeschouwers La Gantoise thuis met 0-1 (Nogly) verliezen. De Duitsers konden het zich zelfs permitteren om met de rem op te spelen. In de Noord-Duitse havenstad werd het voor de Buffalo's een 'inferno'. Met liefst 7-1 gingen ze de boot in. Dörfel scoorde vier keer. Opnieuw herstelde blauw-wit zich niet van deze mokerslag, want op het einde van de competitie volgde alweer een degradatie naar tweede klasse. Na zelfs in 1974 naar derde klasse te zijn gedegradeerd, keerden de Buffalo's in 1980 onder impuls van hun flamboyante voorzitter Albert De Meester eindelijk terug naar de hoogste klasse. Na een eerder aarzelende start eindigde A.A. Gent in 1982 op de derde plaats op amper drie punten van kampioen Standard. Eindelijk nog eens Europees voetbal in Gent Europees Het werd een daguitstapje naar de tulpenbollen van Haarlem. In Nederland werd met 2-1 (penalty-doelpunt van Tokodi) gewonnen, hetgeen mooie perspectieven opende voor de terugwedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7