ONZE BUFFALO'S IN EUROPA Europa here we tome In 1955 werd de allereerste Europabeker voor Landskampioenen georganiseerd. Real Madrid won in de finale van Stade Reims met 4-3. Anderlecht, Standard maar ook Antwerp en Lierse waren de eerste Belgische deelnemers. In 1960 werd de Europabeker voor Bekerwinnaars in het leven geroepen. Het Italiaanse Fiorentina werd de eerste laureaat. Door het stijgend succes van deze bekercompetitie begonnen veel landen hun nationale bekers van onder het stof te halen. In 1963 knoopte de K.B.V.B. weer aan met een oude traditiede Beker van België. Die competitie verliep van de start tot en met de halve finales door rechtstreekse uitschakeling over één enkele wedstrijd, ledereen verwachtte Anderlecht en Standard in de finale. Het liep eventjes anders Anderlecht verloor bij tweedeklasser Eendracht Aalst met 1-0 en Standard kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel op eigen terrein tegen derdeklasser Willebroek na strafschoppen. Beide tenoren lagen er in de zestiende finales al uit. En onze Buffalo's De eerlijkheid gebiedt ons er onmiddellijk aan toe te voegen dat zij een eerder bescheiden parcours dienden af te leggenLa Gantoise-Racing White 3-1, La Gantoise-Olympic 1-0 en La Gantoise-Eendracht Aalst 3-0. In de finale op de Heizei wonnen onze blauw-witten met 4-2 van F.C. Diest na verlengingen. Naar de terugwedstrijd in Londen (woensdag 7 oktober 1964) werd met een benepen hartje uitgekeken. Volkomen onterecht, want onze Buffalo's sleepten er voor 36.000 toeschouwers een volkomen verdiend gelijkspel (1-1) uit de brand. Het werd 0-1 via een own-goal van Peters. Diep in de tweede helft stelde West Ham gelijk langs Byrne. Ironisch genoeg werd West Ham de uiteindelijke winnaar van het tornooi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5