Jacky Peeters Europees voetbal brengt elke club veel bij "Probleem was dat je na de loting nog enkele competitiewed strijden moest spelen die al even belangrijk waren, maar onbe wust ben je al bezig met Ajax. Je hoort dan vertellen dat de voorverkoop goed loopt, je leest erover in de kranten... het is niet makkelijk om je concentratie te bewaren voor de andere matchen." Hoe reageerde de groep toen de loting bekend geraakte? "Enthousiast! Ajax blijft een topclub alhoewel ze momenteel niet meer bij de absolute top van de wereld horen; iedereen blijft respect opbrengen voor het instituut Ajax. Ze hebben overigens nog veel kwaliteit in huis, goede jongeren, enkele internationals en een sterke traditie. Momenteel missen ze wat ervaring om te concurreren met de absolute top." Bij AA Gent lopen er wel enkele anciens die het Europees klappen van de zweep kennen, een voordeel dus? "We hebben inderdaad wat ervaring in de ploeg en we kunnen van een goed resultaat spreken wanneer we vanavond de nul houden. Het is ook een voordeel hier in Gent te spelen omdat we ons hier thuis voelen: je kent de grasmat, je kent de sfeer, je hebt voeling met het publiek." Is Europees voetbal echt zo belangrijk voor de groei van een club? "Zeker! Je leert van die buitenlandse clubs, je komt in contact met andere stijlen, je krijgt als club internationaal meer uitstraling en de jongeren leren ervaring op te doen. We zullen misschien wel even slikken als we de Arena binnenstappen, maar we moeten vrij en vrank onze kans gaan. Onze groep kennende zullen we niet tilt slaan in Amsterdam. En verlies je van Ajax, dan is het geen schande: AA Gent heeft echt niks te verliezen." Beter uitgeschakeld door Ajax dan door Sofia! "Inderdaad! Maar we moeten ervan uitgaan dat we een kans hebben." In Duitsland deed je ook al een pak buitenlandse ervaring op "Ik ben nog altijd blij met die keuze: ik speelde toch één keer kampioen in het sterke Duitsland. Je hoort vaak verhalen over het saaie Duitse voetbal, maar ik kan je wel verzekeren dat het een sterke competitie is met veel media-aandacht, een speciale sfeer en een indruk wekkende entourage. Er wordt veel flauwe kul verteld over het Duitse systeem: sommige ploegen spelen traditioneel Duits, maar ploe gen als Stuttgart bijvoorbeeld spelen heel modern. Duitse clubs betekenen al jaren iets op Europees niveau: Bayern, Dortmund, Berlijn...het zijn toch geen meelopers hé!" Ook tevreden dat je voor Gent koos? "Nog altijd geen spijt van: ik voel me hier thuis en ik speel onmiddellijk Europees. Een avondje voetbal tegen Ajax blijft toch onvergetelijk en ik zal nu eindelijk ook eens in de Arena komen." Patrick Lips

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 17