TRAINER HENK HOUWAART "We hebben vijftig procent kans "Het is gewoon een prachtaffiche en zeker voor mij: het is vooreerst een Nederlandse club en dat betekent nog altijd iets speciaals voor mij persoonlijk: weet je dat mijn familie na 25 jaar nog eens naar mijn huis afzakt ter gelegenheid van deze match! Voorts speelt de kleinzoon van mijn zus bij Ajax 1, dus ook dat geeft extra kleur aan die match." En moeten we nu bang zijn van de grootmacht Ajax? "Het blijft een grote club, maar ze zijn bezig met een soort heropbouw: ze smeden nu een totaal nieuw elftal, net zoals AA Gent. Je merkt dat beide ploegen nog wat aan het zoeken zijn: wij verloren zwaar op Brugge, zij verloren zwaar bij het bescheiden Sparta Rotterdam! Het bewijst dat ook zij kwetsbaar zijn en daarvan moeten we kunnen profiteren. Onderschat ze niet, want op Sparta waren ze de eerste helft veel sterker, maar nadien ging het mis. Ik ga ervanuit dat we 50% kans hebben om ze uit te schakelen." Ben je tevreden over de evolutie bij Gent? "Neem van me aan dat we tijdens de voorbereiding slechts enkele keren ons ware gezicht hebben getoond; ik zie wel progressie en ik vond ons tegen Mechelen vrij behoorlijk spelen, terwijl we in Aalst zwok begonnen maar sterk eindigden. In Aalst zag ik tijdens de tweede helft de motivatie en inzet die ik verlang, terwijl we op een slechte grasmat toch goed voetbal brachten. Ook de tweede helft tegen St-Truiden speelden we behoorlijk voetbal. Hoe sterk heeft de wedstrijd tegen Ajax geleefd binnen de spelersgroep? "De wedstrijden voor de competitie kregen prioriteit, maar aan alles zag en voelde je dat die topper er aankwam: televisieploegen die kwamen filmen, supporters die vragen stelden... Bij sommige spelers merkte je dot ze echt opkijken naar Ajax, maar bepaalde lefgozers liepen rond met het gevoel van 'wat is Ajax dan wel?'. Blij dat we in Gent spelen? "Financieel konden we er misschien meer uithalen door elders te spelen, maar nu kunnen we voordeel halen uit die typische thuisam- biance: vanavond reken ik echt op onze twaalfde man! Bij Club Brugge werden we vroeger ook geregeld over de streep getrokken door de supporters." Henkie gelooft er dus in? "Ik ben een geboren optimist en geloof er dus zeker in. Je moet elke wedstrijd beginnen met een winnersmentaliteit en dan kom je erg ver. Ik geloof erin dat we ons kunnen plaatsen voor de volgende ronde." Patrick Lips

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 15