Trond Sollied fabriceert een klein mirakel In de derde ronde wos Rusland aan de beurt (toen nog het G.O.S.) met Dynamo Moskou. In het Ottenstadion wonnen de Buffalo's vlot met 2-0 via doelpunten van Vandenbergh en Van der Linden. De terugwedstrijd werd letterlijk een ontdekkingsreis. Gewapend met stafkaart en kompas trok de Buffalo- delegatie op zoek naar Simferopol ergens in de Krim aan de Zwarte Zee. Dynamo was naar ginds uitgeweken omdat de weersomstandigheden in Moskou te bar waren. Ironie van het noodlot: in Simferopol was de klimatologische toestand nog erger. Op een praktisch onbespeelbaar terrein konden onze Buffalo's de nul houden en zaten ze voor het eerst in hun geschiedenis in de kwartfinales. Ze zaten er in goed gezelschap: Real Madrid, Ajax Amsterdam, Torino, Genua Het werd uiteindelijk Ajax Amsterdam waar Louis Van Gaal toen trainer was en de jonge Dennis Bergkamp pas in de ploeg gekomen. Van Gaal noemde A.A. Gent smalend "een echte luizenploeg". De Gentse "luizen" bleken inderdaad een maatje te klein voor dit Ajax. Thuis konden onze Buffalo's met ultradefensief spel de schade nog tot 0-0 beperken. In Amsterdam mochten ze blij zijn dat het "maar" 3-0 werd tweemaal Kreek en eenmaal Bergkamp. En toen werd het stil in het Ottenstadionopnieuw voor tien jaar Bij de aanvang van de competitie 1999-2000 stelden vele Belgische voetbalsupporters, maar ook sportjournalisten, vragen bij het transferbeleid van A.A. Gent. Uit een stel nobele onbekenden aangevuld met de bij Anderlecht doorgestuurde Ole Martin Aarst kneedde de Noor een homogeen geheel dat het ganse seizoen volgens hetzelfde tactische concept speelde. Resultaat: een onverhoopte derde plaats. Zo kreeg Sollied zijn opvolger, Henk Houwaert, Europees voetbal cadeau. Wat dat geworden is hebben de meesten onder jullie op TV kunnen volgen. De Buffalo's namen nogal stroef afstand van het IJslandse Akranes met 0-3. Schepens, Pedersen en Olcese scoorden de doelpunten. Uit deze wedstrijd onthouden wij vooral de omgekeerde 3 op het truitje van Vital Borkelmans. Laat ons hopen enkele rondjes te kunnen meedraaien op de Europese paardemolen. Niet alleen voor het prestige van onze club maar ook om België enkele plaatsen op de ranking van de U.E.F.A. te laten stijgen. HELI ROMBAUT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 13