Schitterendste Europese campagne uit de Buffaio-geschiedenis In de eerste ronde hodden ze wel lost met de Luxemburgse dwerg Jeunesse d'Esch: 1-2 uit en 1-1 thuis, maar in de tweede ronde sloegen ze Europa met verstomming. Op een woensdagnamiddag (22 oktober 1986) gingen ze met 0-3 winnen bij het Roemeense Sportul Studentesc dat de jonge Hagi en de international lorgulescu in zijn rangen had. De doelpunten kwamen van de voet van Raeven, Hinderijckx en Hallaert. De terugwedstrijd kon geen verlengstuk aan dat succes breien, het werd een teleurstellende 1-1. Op naar de 8ste finales die er in feite te veel aan waren. A.A. Gent botste op niemand minder dan het toen beresterke I.F.K. Göteborg. In het Ottenstadion werd met 0-1 verloren en in Zweden kregen onze poulains geen schijn van een kans4-0 Frank Dauwen was er de vorige keer nog bij tegen Ajax Toen A.A. Gent in 1 988 nog eens naar de tweede klasse degradeerde dacht geen enkele supporter dat er op korte termijn nog eens over Europa zou gesproken worden. Ondertussen was Jean Van Milders de nieuwe preses geworden in het Ottenstadion. Met een nooit gezien enthousiasme en dito ondernemingszin stuurde hij onze club weer de goede richting uit. In 1991 werd de titel verloren aan Anderlecht maar de derde plaats liet ons toch opnieuw toe Europa in te trekken. Het zou de supporters in een sprookje doen ontwaken. Het begon nochtans heel bescheiden tegen het Zwitserse Lausanne. Thuis werd er zelfs verloren met 0-1 (Cicon). Aan de boorden van de Lac du Leman werd de scheve situatie toch nog rechtgezet. 0-1 langs Mark Verkuyl, verlengingen en strafschoppen (1-4). Bij de loting voor de tweede ronde werden de wenkbrauwen al wat meer gefronst. A.A. Gent lootte het Duitse Eintracht Frankfurt dat op dat moment leider was in de Bundesliga. Thuis kwamen de Buffalo's niet verder dan een troosteloze 0-0. Je moest al een serieuze dagdromer geweest zijn om onze Buffalo's ook maar één kans te geven om de klus in Duitsland te klaren. En toch gebeurde het. Een lange rush van Krist Porte, een gemeten voorzet op het hoofd van Erwin Vandenbergh die staalhard binnenkopte A.A. Gent had in Europa zijn visitekaartje afgeleverd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11