I AFC AJAX Daarom staat het nog niet vast wat onze beslis sing over vijf jaar zal worden. Het was ook één van de voorwaarden voor mijn transfer naar Ajax. Ik vertelde Co Adriaanse dat wij als gezin - mijn vrouw en kinderen - niet naar Amsterdam wilden verhuizen. Mijn dochter van vijf gaat net naar een nieuwe school en ik vind dat je dan niet kan verhuizen zodat ze direct al weer aan een an dere omgeving moet wennen. Adriaanse had te gen al dat op en neer reizen geen bezwaar, als ik maar niet té vermoeid raak." ZATERDAG 9 SEPTEMBER AJAX - FC GRONINGEN I 7 best van op toen mijn transfer bekend werd, want Ajax heeft inTsjechië een heel grote naam. Maar voor de rest moet ik constateren dat er nog maar weinig is veranderd. Ook na mijn de buut voor Ajax kwam er nog geen reactie van Chovanec; nog geen telefoontje. Ik kreeg wel een fax dat ik bij de voorlopige groep hoorde, maar toen de definitieve selectie voor de WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Bulgarije bekend werd, zat ik er opnieuw niet bij. Ik laat me er niet gek door maken, maar blijf wel hopen dat ik ooit nog weer eens een kans krijg in de nationale ploeg." Voorlopig richt Galasek zich op Ajax. „Dit is een topclub. Dat merk je aan alles. Er waren duizen den mensen bij de oefenwedstrijden in de voor bereiding. We hadden zelfs stewards nodig om bij de bus te kunnen komen.Toen ik naar Nederland kwam, was het al een droom dat ik tegen Ajax mocht spelen. En nu maak ik er zelfs deel van uit! Prachtig toch? In de periode dat ik in Tsjechië woonde, had ik al aandacht voor een aantal Eu ropese competities, waaron der de Nederlandse. Ik zag altijd de samenvattingen van de Nederlandse wedstrijden op Euro sport. En verder speelde Ajax natuurlijk interna tionaal voetbal met onder anderen Marco van Basten. Ik kan me bijvoorbeeld herinneren dat de club in het UEFA Cup-toernooi aantrad tegen Bohemians Praag." Zestien jaar later streeft hij naar mooie tijden met de recordkampioen van Nederland. „Ik zie Ajax niet als tussenstap naar een grote buiten landse club. Ik zou het al prachtig vinden als ik de komende vijf jaar regelmatig kan spelen. Dat zou een mooie afsluiting van mijn loopbaan zijn, want het betekent dat hier bij Ajax alles goed is verlo pen; dat ik fit ben gebleven en de club mij ook over twee of drie seizoenen nog steeds graag wil hebben. Overigens; een verhuizing naar Amster dam is voor mij en mijn gezin een té grote stap. Ik woon nu vijfjaar in Nederland. Het bevalt mijn gezin in Brabant uitstekend, voor verkassen voel ik dan ook niks." De familie Galasek blijkt dagelijks te genieten van het leven in 'het Brabantse land'. „Als ik stop met profvoetbal gaan we met z'n allen overleggen: hier blijven of terugkeren naar Tsjechië. Neder land is inmiddels ons tweede thuis geworden. Het blijft nog steeds heel erg leuk om naar Tsjechië te gaan, maar als we daar op bezoek zijn geweest, zeggen we altijd; "We gaan nu weer terug naar huis". Jan Leerkes

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7