Met voorin twee balgoochelaars, Elkhattabi en Boukhari dus, een sterk aanspeelpunt als Bram Marbus plus het wapen van de spelhervattingen van Nielsen zullen we iedere wedstrijd wel een aantal behoorlijke kansen scheppen, daar maak ik me geen zorgen om. Maar daarmee ben je er natuurlijk nog niet. Waar het om gaat is dat, als je kiest voor zoveel aanvallend vermogen, je tegelij kertijd erop moet blijven toezien dat het verdedi gende werk naar behoren wordt opgeknapt, anders kom je echt heel snel in de problemen. Tegen Roda JC lukte dat helaas niet altijd. Kon je ook zien dat op het defensieve vlak die ploeg een stuk verder is dan wij. Een bepaald raffinement in het maken van nuttige overtredingen dat die lui wel hadden, zag je bij ons nogal eens ontbreken. SÜm een blok zetten, waardoor de aanval van de tegenpartij wordt opgehouden, op dat punt heb ben wij nog best het één en ander te leren. En dat zal ook wel gebeuren, daar heb ik echt alle ver trouwen in. Pakken we vanmiddag al op wat de les Roda JC ons heeft kunnen leren, dan moet een goed resultaat haalbaar zijn. Per slot van rekening spelen we thuis, dus hebben wij de beschikking over die twaalfde man die net de doorslag kan geven. Ja toch zeker?" 'AJAX IS STERKER GEWORDEN EN DUS ZEKER NIET TE ONDERSCHATTEN' "Het gelijkspel in de seizoensopening tegen Roda JC heeft ook deze burger natuurlijk moed gegeven, maar dat wil nog niet zeggen dat ik ook helemaal tevreden was. Drie punten waren mogelijk geweest en hadden me dus wel heel erg happy gemaakt. Temeer omdat bij volle winst de druk wel meteen van de ketel was geweest, we wat zor- gelozer naar de rest van het voorlopig zware pro gramma hadden kunnen kijken. Aan de andere kant, stel dat we die eerste partij in ons voordeel hadden beslist, dan zou er nu misschien weer net even te optimistisch naar zijn toegeleefd. En dat is iets dat ik de afgelopen dagen juist heb proberen te voorkomen. Omdat ik vind dat we straks een tegenstander treffen die gewoonweg niet te onder schatten valt. Want Ajax is naar mijn mening hard op de weg terug naar de positie waar die club thuishoort. Ten opzichte van vorig seizoen is de selectie er sterker op geworden en wat wellicht nog belangrijker is: met Co Adriaanse is een man aan het roer gekomen die een visie heeft die past bij de club en heel veel gezag uitstraalt. Als gevolg daarvan kun je bij Ajax weer rekenen op het klas sieke driespitsensysteem, waarmee altijd de groot ste successen zijn behaald. Vol op de aanval, dat is het credo van Co dat in feite natuurlijk ook het mijne is. Dat betekent voor ons achterin enorm scherp zijn anders word je direct afgestraft, maar daar staat weer tegenover dat we voorin meer ruim te zullen krijgen. In zekere zin is het dan ook iets makkelijker spelen tegen een grote ploeg als Ajax dan tegen een mindere die automatisch meer men sen achter de bal houdt. ON THE RO(C)KS x

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5