I wedstrijd, omdat deze in dat troosteloze seizoen één van de positieve uitschieters was. Ajax had weliswaar in het eerste half uur een veldoverwicht en veruit de beste kansen, maar Jansen bleek een sta-in-de-weg voor Litmanen en Arveladze. Bij een uitval scoorde Tammer een fraaie 1-0 en toen vlak na rust Krijgsman de voorsprong verdubbelde speelde Ajax een steeds uit- zichtlozere partij. Het hout werk hielp Jansen ook nog mee om zijn verdiende nul te houden. Ajax kwam in november 1999 in het bijna uitverkochte Eneco-stadion goed weg. Het veldoverwicht van Sparta in de eerste helft leidde tot behoor lijke kansen. Kayis miste al in de 2 e minuut bij een schot van afstand op enkele centimeters. Langerak na goed doorzetten en Elkhattabi na een fraaie soloren kwamen alleen voor Grim, maar diens rechtervoet verhinderde succes. Het uitval len van Goossen na een half uur bracht indirect een ommekeer. Bij de eerst volgende hoge bal werd Marbus in de verwarring in de weg gelopen, zodat de opgekomen Verlaat 7 november 1999- Sparta - Ajax: 1-2. Chris Kanu torpedeert Michel Langerak: penalty ongehinderd kon inkoppen. Verder kwam de Ajax-voor- hoede niet in het spel voor. Ook in de tweede helft dic teerde Sparta het spel, maar Ajax vergrootte de voor sprong toen bij een counter Marilia de bal ongelukkig langs de foutloos acterende Kooiman tikte. Kort daarop kwam er weer wat leven in de partij, toen Grim op een lange bal mistrapte en Langerak voor een leeg doel verscheen. De inglij dende (broertje) Kanu kreeg de bal tegen zijn arm en werd met rood bestraft. Ali benutte de kans om ons dichterbij te brengen. De laatste 25 minuten moesten 10 Ajacieden alle hens aan dek houden om de zege vast te houden. 7november 1999Sparta -Ajax: 1-2. Marilia torent boven Aron Winter uit. Frank Verlaat kijkt toe. Silvan Inia kijkt verder.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 19