Supporter Arie spreekt: T 'NAMENS SPARTA' Zelfs in het voetballoze tijdperk laten ze een Sparta-supporter niet met rust. We reden met ons aftandse Renaultje over de N59, na een bezoek aan de zoveelste jarige Brabantse nicht. Mijn vrouw wilde via de N215 en N57 terug naar Rotterdam. „Dat is veel rustiger rijden, Arie," had ze gezegd, „je maakt je altijd veel te druk." Ze had gelijk, het verkeersbeeld was rustig. Net na het Hellegatsplein Üep onze snelheid terug naar 30 km en bij Achthuizen stonden we stil. Werk aan de weg. Ik stapte uit om te kijken hoe lang de file was, want een minibusje uit Zierikzee vlak voor ons belemmerde het zicht. In het busje zaten kinderen van zo'n dertien, veertien jaar. Toen ik langs kwam, danste er een Ajax-sjaal voor het raam. Ik schudde bedenkelijk met m'n hoofd. Een meisje waagde het daarop met een Feyenoord-sjaal. Ik probeerde een afkeurende blik en hield een duim omlaag. Er verscheen geen derde sjaal, meer sma ken dan Ajax en Feyenoord hebben ze in Zierikzee niet. M'n vrouw reageerde paniekerig op de sjaals. „Kom alsjeblieft naar binnen Arie," riep ze. Óóit heb ik eens gemat met een Feyenoord-sup- porter. Het was vóór een Feyenoord-Sparta. Ik liep op het stadionplein, nog buiten de hekken, langs een Feyenoord-jonge- heer die onvrede had met de manier waarop ik naar hem keek. Ach ja, ik was jong en driftig. Toen we verkering kre gen, ben ik zo stom geweest haar erover te vertellen. Ze heeft het altijd onthou den. Voor de achterruit van het busje doken vier vra gende gezichten op. Niet voor Ajax of Feyenoord, wat moesten ze daar nou mee? Op de achterbank lag een schoenendoos. Op het deksel schreef ik met grote letters SPARTA, en hield het omhoog. Op hun gezichten las ik verbazing. De gedachte dat je voor een andere club dan Feyenoord of Ajax kon zijn, was nog nooit in hun prille hersens opgekomen. Ze vulden driftig twee bloknootvellen: SPARTA BOE en FEYENOORD!!! Mijn vrouw pakte me bij m'n arm, Feyenoord-Sparta uit 1968 spookte weer door haar hoofd. Anders zat in Denemarken, Marilia in Braziüë, Ali, Fouad, Nourdin en Houssin waren naar Marokko. Hoe zouden die Zeeuwse kinderen hebben gere ageerd, wanneer er in plaats van twee ouwetjes twee Sparta-spelers in de file hadden gestaan, bij voorbeeld Steve Goossen en Dave van der Meer na een dagje Efteling? Ze zouden vast en zeker voor een handtekening naar buiten zijn gestormd en half Zierikzee hebben afgebeld om hun ver haal te doen. Nu ontmoetten ze onderweg een maffe Sparta-supporter. De file kwam in beweging. Bij de splitsing van de N59 en N215 werd er vanuit het busje naar ons gewuifd. Ik wuifde enthousiast terug, mijn vrouw stak namens Sparta aarzelend een hand op.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 13