Doordat de selectie voor wat betreft zeg maar de 'eerste zestien' in tact is gebleven (voor Sparta hoogst uitzonderlijk) is de uitgangspositie deze jaargang zonder meer rianter, meent Steve Goossen. Dus mag er volgens hem ook stilletjes rekening worden gehouden met een hogere klas sering dan de dertiende plaats waarop de Roksbrigade in de voorbije competitie finishte. „Ten eerste zijn we nu meer op elkaar ingespeeld. Daarnaast mag je verwachten dat een aantal jon gens, als ze tenminste niet geblesseerd raken, zich weer een stapje verder ontwikkelen. Bram, Ah, Nourdin, ik noem er maar een paar, die zitten gewoon nog niet aan hun plafond, daar zit dus nog best enige rek. Normaal gesproken moet je daar om meer punten bij elkaar kunnen sprokkelen dan vorig seizoen. Anderzijds, je moet ook wel realistisch bbjven, geen wonderen verwachten." tegen de hoger aangeschreven bekerwin naar uit Kerkrade heeft hem daarom opti- mistisch gestemd voor de tweede, nog zwaardere krachtproef straks tegen Ajax. „Ik voorzie een positief resultaat, waarmee ik wil zeg gen minstens een punt. Of ik de kracht van Ajax daarmee niet onderschat? Ach, die club werkt met een budget van honderd miljoen en barst dus van de kwaliteit in vergelijking met Sparta. Maar de ervaring leert toch dat Ajax het op het Kasteel altijd moeilijk heeft, dat Sparta altijd de kans krijgt om de wedstrijd naar zich toe te trekken. En daar ga ik nu ook maar van uit. Zowel omdat ik vind dat wij thuis van niemand hoeven te verliezen als om het feit dat in mijn ogen Ajax er nou niet direct sterker op is geworden. Met Co Adriaanse zal er wel een bepaalde lijn inkomen, maar de ploeg lijkt me toch nog steeds redelijk kwetsbaar." Van opspelende sentimenten vanwege zijn historische band met de Amsterdammers zal geen sprake zijn, kan Steve Goossen beloven. Aan zijn korte periode in de jeugd bij Ajax (met onder anderen Michel Kreek, Marciano Vink en de gebroeders De Boer) bewaart hij weliswaar mooie herinneringen, maar daarhij blijft het. „Zelfs Vitesse zie ik al niet meer als een bijzondere tegenstander," aldus Steve Goossen, die in 1990 Barry Hughes volgde van Ajax 2 naar het Belgische Lierse SK. „Het enige dat elke wedstrijd weer voor mij telt dat zijn de pun ten. We moeten er gezien het zware programma de komende weken snel zoveel mogelijk zien bin nen te halen, des te vrijer zullen gaan spelen. Daarom zou winnen van Ajax zo mooi zijn." Handtekeningen uitdelen tijdens de open dag. De ouverture tegen Roda JC negen dagen geleden was vertrouwenwekkend, is ook Steve Goossens oordeel. De al met al verdiende puntendeüng •Adit MEER PUNTEN AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11