Met-** swe QOOttEN 'DE WARE STEVE GOOSSEN IS IN AANTOCHT' Anders dan een jaar geleden is Sparta het nieuwe seizoen niet met een Alles-is-Andersshow inge gaan. Ofwel: de poppetjes zijn vrijwel dezelfde gebleven, slechts enkele posities binnen de lijnen kennen (voorlopig?) een gewijzigde invulling. Meest opmerkelijk naast het inpassen van David Mendes Da Silva in de basiself is ongetwijfeld de verhuizing van Steve Goossen vanuit het hart van de verdediging naar de linkerflank. Vooral omdat die stek al een handvol jaren werd bezet door Dave van der Meer, die daarom dan ook als een vaste waarde gold. Diens vormcrisis was voor trai ner Dolf Roks evenwel aanleiding om eens te gaan denken aan een alternatief. Waarop de Zeeuwse Kasteelheer al snel uitkwam op zijn aanvoerder, die in het geheel geen bezwaar had tegen verkas sen naar de zijkant. „Want wat een hoop mensen bij Sparta kennelijk niet wisten is dat ik daar zo'n beetje altijd heb gespeeld," verduidelijkt Steve Goossen (31). „In mijn eerste jaar bij deze club heb ik steeds in het centrum gespeeld omdat dat werd gevraagd, maar in principe ben ik een echte linksback. Logisch dus, dat, zoals tegen Roda JC inderdaad wel bleek, het voetballen me daar het best bevalt. Wat overigens niet wegneemt dat ik ook weer gewoon centraal achterin zal spelen als dat straks weer mocht worden verlangd. Ik kan me voorstellen dat in de loop van het seizoen die noodzaak zich zal voordoen. Daar moet Dave, die natuurlijk op dit moment loopt te balen, zich maar aan vasthouden. Ook zijn kans komt wel weer." Steve Goossen, vorige zomer overgekomen van Vitesse, is in elk geval vast voornemens om aan z'n tweede Kasteeljaar meer glans te geven dan aan zijn eerste. „Ik heb vorig seizoen zeker niet mijn normale niveau gehaald. Ik weet dat ik beter kan en heb er ook alle vertrouwen in dat dat eruit gaat komen," zegt de man die door verschillende oor zaken in Arnhem na vier jaar een beetje de lol in het spelletje had verloren en daarmee de vereiste 'drive'. Dat hij in zijn thuishaven Rotterdam niet meteen weer tot voornamelijk piekprestaties kwam lag niet alleen aan hemzelf, net zo goed aan de nieuwe werkomgeving. In zijn eigen woorden: „Vorig jaar begonnen we met een groep met zoveel nieuwe jongens, waardoor het al gauw wat langer duurt voordat alles lekker soepel loopt." NORMALE NIVEAU (i»uds,.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 10