I AFC AJAX reiding voelde ik me heerlijk, met al die goede voetballers om me heen.Ajax was even uit mijn gedachten verdwenen. Zo ver mogelijk komen op het EK, was het enige doel." In de na strafschoppen zo dramatisch verloren halve finale tegen Italië, blijkt record-international Winter het Oranje-shirt voor het laatst te heb ben gedragen. Een beslissing ingegeven door het verlangen meer tijd vrij te maken voor zijn gezin. Winter: „Al die jaren bij Oranje zijn fantastisch geweest, maar je hebt al zoveel meegemaakt en je bent zoveel onderweg dat het op een gege ven moment niet meer gaat. Met die grote toer nooien heb je een hele korte of helemaal geen vakantie - je kunt er nooit echt met je gezin van genieten - en dat gaat je op een gegeven moment opbreken." „Daarbij komt: ik wil mijn laatste drie seizoenen hier alles geven voor Ajax. Ik ben van Italië naar Ajax teruggekomen om te bouwen en dat kun nen we dit seizoen mooi doen. Maar daarna wil ik ook zeker gaan oogsten." Martin van Zaanen KRACHT EN BEWEGING 3e sterkte van Ajax moet momenteel puur n het collectief gezocht worden, aldus Win ter: „Individueel komen we hier en daar de echte topkwaliteit tekort, dus dient dat op andere manieren te worden gecompen seerd. Dus moeten we het hebben van kei hard werken, en constant zeer veel bewe ging in de ploeg creëren. Dat kost veel kracht, maar met dat gegeven in ons ach- 'erhoofd, is in de voorbereiding ook on gelooflijk veel arbeid verricht. Het was écht een zwaar programma dat we heb ben gevolgd en lichamelijk staan we er nu uitstekend voor." „Ik ga geen trainers met elkaar vergelij ken, maar Co Adriaanse is natuurlijk ie mand met een duidelijke visie, die hij ook goed kan overbrengen. Hij weet gewoon wat hij wil. Dat zag je al snel terug in ons voetbal: heel her kenbaar. Echt helemaal Ajax. De branie en het lef zijn grotendeels terug." I VASTE POSITIE Winter wil dit seizoen een andere rol bekleden dan in de vorige jaargang, toen hij veelvuldig door het elftal zwierf. Dan weer als libero speelde, dan als verdedigende middenvelder, dan weer als half. Winter: „Ik speelde waar het elftal me nodig had, maar een goede invloed op mijn vorm had dat niet. Maar ja, we zaten nu eenmaal in die situatie dat er een aantal hardnekkige blessures waren, jongens die langdurig uit vorm waren en er ook veel onrust buiten het veld was." „Zelf zat ik ook niet lekker in mijn vel. Dat mijn moe der is overleden, heeft veel invloed op mij gehad. Nu ben ik frisser in mijn hoofd. Dit seizoen wil ik gewoon een vaste positie, links of rechts op het middenveld, een beetje controlerend. Als ik dan weer in mijn rit me kan komen, kan ik voor dit Ajax gewoon heel be langrijk zijn." Aron Winter is inmiddels 33 jaar, maar merkt nog niets van slijtage. „Ik heb al die jaren goed voor mijn li chaam gezorgd, altijd goed en hard getraind. Ik voel me hartstikke fit." I VERADEMING Het EK in eigen land is een verademing voor hem ge weest' „Bij Ajax was het sei zoen ongelooflijk moei zaam verlopen en bij Oran je kon ik die problemen ge lukkig even helemaal van me afzetten. In de voorbe- een oude rot in het vak. Heb veel meegemaakt, bij grote clubs gespeeld, veel gewonnen ook, dat speelt mee. Een vaderfiguur? Nee zeg alsjeblieft, die rol speel ik thuis wel, bij mijn drie kinde- DINSDAG 22 AUGUSTUS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7