I AFC AJAX - it gevoel weer terug te krijgen, maar ook om te kij ken hoe zijn geblesseerde knie zich onder de be lasting houdt. Maar die knie geeft geen krimp.We zijn nu al met afronden bezig; voor een spits is er niets lekkerder dan dat. De volgende stap is om hem zo ver te krijgen dat hij weer met de groep kan meetrainen. Het gaat echt de goede kant op met Nikos." Op een kort verblijf in Amerika na, bent u altijd vrij honkvast geweest en voetbalde u in Nederland. Op het eind van uw trai- nerscarrièrre begon het blijkbaar te krie belen om het ook eens in het buitenland te proberen. „Na Go Ahead Eagles, heb ik een jaar bij Al Nas- sar in Dubai gewerkt, in de Verenigde Arabische Emiraten en het afgelopen jaar bij Ajax Cape Town in Zuid-Afrika. Het is intensief geweest, maar ook zeer leerzaam." In welk opzicht? „Nou, je moet je daar aanpassen aan een hele an dere beleving van het voetbal. In Dubai was voet bal meer iets dat de spelers erbij deden, in Afri ka juist weer een manier om de armoede te kun nen ontsnappen. En je komt erachter dat we in Nederland qua organisatie en structuur op die landen een enorme voorsprong hebben." RKC is de club waar u tot drie keer toe - met succes - als trainer werkte. In 1988 promoveerde u naar de Eredivisie met on der andere Stanley Brard, Peter Bosz en Marcel Brands in de gelederen. Die club moet een warme plaats in uw hart heb ben. „Dat is ook zo. Ik heb er heel fijn kunnen wer- ken.Als je kijkt naar hun achterland is het al een wereldprestatie dat ze betaald voetbal kunnen spelen, maar ze slagen er zelfs in regelmatig een succesje te behalen." Als hersteltrainer volgt u een legende op. „Bobby Haarms is natuurlijk een monument hier op de club, maar iedereen heeft zijn eigen stijl en dat hoort ook zo; ik ga hem niet imiteren, doe het gewoon op mijn manier. Ik kijk niet terug naar hoe dingen zijn geweest. Ik kijk naar hoe dingen nu zijn en hoe ze gaan worden." U vervult uw nieuwe rol met veel enthou siasme. Kunnen we nu ook stellen dat uw dagen als hoofdtrainer definitief voorbij zijn? „De kans daarop is vrij groot. Dit is een nieuwe weg die ik ben ingeslagen en het bevalt me zeer goed. De samenwerking met de rest van de tech nische staf verloopt soepel, we onderhouden in tensief contact.Voor Ajax is het van het grootste belang dat geblesseerde spelers zo snel mogelijk, maar wel op verantwoorde wijze, worden te ruggebracht op hun oude niveau. Dit is dus een baan met een enorm grote verantwoordelijk heid. Het bevalt me zo goed, dat ik mezelf dit nog wel een groot aantal jaren zie doen, ja." Martin van Zaanen DINSDAG 22 AUGUSTUS AJAX - FORTUNA SITTARD 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 23