I Amsterdam Tournament voorzet die leidde tot de Golden Goal in de finale werd overgenomen van Mar seille. Mogelijk komt ook Sylvain Wil- tord, die de gelijkmaker voor rekening nam, van Girondins Bordeaux. De vijfde Fransman, Gilles Grimandi, vervult noes te arbeid in de verdediging. Het 'vreem delingenlegioen' werd tenslotte uitge breid met Edu, voluit Eduardo Cesar Daud Gaspar, sterspeler van Corinthians en het Braziliaanse elftal. Een lid van de enclave, Grimandi, speel de .eerder voor AS Monaco, de club waar Wenger zijn carrière als trainer be gon. Nadat hij de Franse titel naar het prinsendom had gehaald, vertoefde hij enige tijd in Japan, alvorens hij de over stap naar de Premier League maakte. In Londen wordt de manager op handen gedragen. Niet alleen door zijn correcte, vriendelijke manier van optreden, maar vooral door de prestaties die hij met Ar senal de afgelopen seizoenen leverde. In 1998 werd Wenger uitgeroepen tot 'manager van het jaar', nadat hij er als eerste buitenlander in was geslaagd een Engelse club naar de dubbel (kam pioenschap èn winst in de beker) te lei den. Sinds de Fransman de scepter zwaait, is er weinig meer over van het eens zo 'boring' Arsenal. Hij komt dan ook graag naar Amster dam om zijn ploeg aan het Nederlandse publiek te showen. „Toen de uitnodi ging binnen kwam, heb ik direct 'ja' ge zegd", vertelt de wandelende talen knobbel, die naast Frans en Engels ook Japans, Spaans, Duits en Italiaans spreekt. „Ik hou van het stadion, heb veel respect voor de intelligentie van het Nederlandse voetbal. Ik hou ervan om in de voorbereiding tegen zware tegen standers te spelen. Alleen dan moeten de spelers het maximale uit zichzelf ha len. Wij spelen om te winnen, of het nu gaat om de competitie, een bekerwed strijd of het Amsterdam Tournament. Ik denk dat de spelers er naar uit kijken. We willen weten waar we als ploeg in ternationaal staan en waar kan dat be ter dan in Amsterdam?" Naast Dennis Bergkamp is er nog een 'Gunner' die met speciale gevoelens naar de ArenA komt. Amper een jaar geleden liet Nwankwo Kanu de wereld op onnavolgbare wijze weten dat -wat de Nigeriaan betreft- zijn hartproblemen definitief verleden tijd zijn. In de Lon- dense derby met Chelsea, op 23 okto ber '99, speelde hij geheel eigenhandig de tegenstander plat door in vijftien mi nuten de stand om te buigen van 2-0 in 2-3. Kanu is terug. En hoe! Arsenal-ma- nager Arsène Wenger durfde het vorig jaar aan om de door velen afgeschreven aanvaller naar Highbury te halen. Niet al tijd reserveert de Fransman een basis plaats voor de langtenige meervoudig Afrikaans voetballer van het jaar, maar in de wedstrijd tegen Chelsea liet hij zien dat het vertrouwen in de voormalige Ajacied ('93 tot '96) terecht was ge weest. Daarnaast zijn er nog twee Arsenal-spe- lers die een eervolle vermelding verdie nen. Tony Adams, de enige speler uit ei gen kweek in de huidige selectie, staat bekend om het voetballend oplossen van penibele situaties in de verdediging. De 34-jarige international, aanvoerder sinds 1988(1), behoort samen met doel man David Seaman (36) tot de meer er varen spelers van de ploeg. 'Safe Hands', destijds voor het recordbedrag van 3,1 miljoen pond (11 miljoen gulden) naar Highbury gehaald, verdedigt al tien sei zoenen de kleuren van Arsenal en 10 I DONDERDAG 3 AUGUSTUS I ZATERDAG 5 AUGUSTUS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 10