I OP MIJN MANIER 6 I ZONDAG 7 MEI 'I did it my way', zong Frank Sinatra en wanneer dat voor iemand geldt, dan is dat Bob Haarms die op zijn eigen wijze invulling gaf aan de taak van assistent-trainer. Vele coaches diende hij met overgave en vol loyaliteit en met de meeste bouwde hij een bijzondere relatie op. 'Op mijn manier', lijkt Bob Haarms te zeggen tegen zijn spelers. De Ajacieden die hij onder zijn hoede hadvreesden zijn aanpak maar liepen toch met hem weg. Omdat hij het op zijn manier deed, voor diezelfde spelers. Foto:YvonneWitte Dit willekeurig fotografisch mozaïek geeft een beeld van de Ajax-man Bob Haarms die, op zijn eigen manier, zijn club diende. Bob Haarms, trainer van Ajax tussen 1967 en 2000. Foto: Capital Press Photo Service Café Bobby Haarms op de Utrechtsestraat Het bestaat nog steeds en in het café zijn tal van foto's van Ajax uit heden en verleden te bewon deren. Barkeeper is Bob niet al te lang geweest, daarvoor was zijn job bij Ajax gewoonweg te druk. Foto: Frans Hemel rijk T Bob met de man die hem in 1967 als trainer naar Ajax haalde: Rinus Michels. Foto: archief Ajax yy De wedstrijd. Gezeten naast Ceorg Knobel volgt Haarms de verrichtingen van zijn Ajax. Onder de slaapzakken zitten van links naar rechts Arno Steffenhagen, Zoltan Varga, Arnold Mühren en Sies Wever. Foto: Frans Hemelrijk Mooie klokken en een sigaretje. BB, Bob en Beenhakker, in hun tijd een twee-eenheid. Foto: Soenar Chamid Behalve assistent van de hoofdtrainer was Bob Haarms ook veelal steun en toeverlaat voor de verantwoordelijke coach. Zo was de relatie metTomislav ivic zelfs zeer innig. Foto: archief Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 6