I OPEN BRIEF VAN afc ajax BOB HAARMS Beste Ajacieden, "Na ruim 40 jaar is het zover.Ajax echt verlaten zal ik nooit doen, maar toch is voor mij het mo ment daar om afscheid te nemen als assistent trainer van mijn club Ajax. Met pijn in mijn rood witte hart, maar ook en bovenal in de weten schap dat het een verstandige beslissing is ge weest. Want eens komt het moment dat het tijd is voor wat anders. Tijd om te reizen bijvoor- beeld.Tijd om met mijn familie nog eens langs al die mooie plekken te gaan die we met Ajax heb ben bezocht. Om nu eens meer te zien dan al leen de hotels en de vliegvelden. Na veertig actieve jaren in het trainersvak is het nu dus tijd voor wat anders.Veertig jaar die me via mijn eerste cluppie ODA uit Duivendrecht via Nautilus en Aalsmeer bij Ajax brachten.Terug bij mijn eerste, echte en grote liefde.Terug bij het beroemde witte shirt met de rode baan.Terug in de Meer, met al zijn mooie herinneringen. Met al zijn grote trainers, met alle prijzen die we met de club gewonnen hebben. Wereldbekers, Su percups, talrijke schalen en misschien wel mijn meest bijzondere prijs, de gouden speld die ik drie jaar geleden voor mijn 50 jaar lidmaatschap kreeg en elke dag met trots draag. De gouden speld voor een halve eeuw Ajacied-zijn, een gou den speld die ook rood-wit van kleur had kun nen zijn.Vele spelers zijn in lange tijd de revue ge passeerd, vele grootheden die binnenkwamen als klein, onbekend spelertje om vervolgens na eni ge tijd weer te vertrekken als gelouterde prof, met een flink aantal prijzen in de tas en een aan tal jaren als Ajacied mee als belangrijke levenser varing. Op weg naar verre landen, nieuwe tegen standers, nog meer prijzen met altijd de Ajax-ja- ren in het achterhoofd. Sommige spelers kwa men terug, maar altijd en overal ontmoette je ze weer. Kijk maar eens naar het Oranje van nu. Met al die mannen met een rood-wit hart die nu weer gaan strijden voor het Nederlands team. Voor mij zijn nu echt de laatste weken aange broken als assistent-trainer van Ajax. Met meer dan een elftal trainers heb ik in die lange tijd sa mengewerkt. Samen hebben we gelachen, ge huild, prijzen gewonnen en vaker dan ons lief was, verloren. Maar wat altijd de boventoon zal voeren is de ongelooflijke trots die ik bezit dat ik zo lang bij zo'n mooie club heb mogen werken. Samen met jullie, de supporters, hebben we fan tastische tijden beleefd en mede dankzij jullie is Ajax geworden tot wat het nu is. Een roemrijke club met een rijk gevulde prijzenkast en een bij zondere honderdjarige historie. Nogmaals, ik ben er trots op dat ik mijn club Ajax zo lang heb mo gen dienen en ik hoop er nog vele jaren rond te lopen. Om net als jullie te kunnen genieten van het mooie spel dat onze club te bieden heeft. Beste Ajacieden, geweldig bedankt voor alle steun die mijn club en ik de afgelopen decennia mocht ontvangen en heel veel plezier en ge zondheid voor de komende jaren! Het ga jullie goed!" Bob Haarms

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5