I DE TOEKOMST KIRAN BECHAN IS EEN ECHTE BUITENSPELER I AFC AJAX I Hoopvol kijkt hij uit naar de komst van hoofdtrainer Co Adriaanse. En niet zonder re den, want het was de nieuwe Ajax-trainer die hem jaren terug naar de D-jeugd van Ajax haalde. Met een beetje geluk kunnen we de 17-jarige Kiran Bechan (A Ibinnen afzienbare tijd in de hoofdmacht begroeten. Volledige naam: Kiran Bechan. Geboren: 12 september 1982. Woonplaats: Amsterdam, ook mijn geboorte plaats. Broers en zussen: Ik heb een oudere zus van twintig, Natascha, en een jongere van tien, Shiva. School: Het Joke Smit College, ik doe er 5 Ha vo Favoriete vak: Engels. Ik volg nu maar drie vak ken,omdat ik mijn examen in twee jaar met deel certificaten probeer te halen. Irritantste vak: Wiskunde Vorige club: FC Amstelland uit Amstelveen. Daar speelde ik tot de E-tjes;toen haalde Co Ad riaanse me naar de D-tjes van Ajax. Positie: Buitenspeler. Of ik links- of rechtsbui ten sta, maakt me niet zoveel uit, ik ben namelijk tweebenig. Dat is natuurlijk hartstikke handig. Sterke punt: Mijn actie buitenom en mijn voor zet, mijn assist. Zwakke punt: Koppen Favoriete club: In Nederland Ajax, in het bui tenland Manchester United. Mooiste stadion: Nou Camp van Barcelona. Toen ik in Spanje was, heb ik het alleen van bui ten gezien. Ik ben er dus nog nooit binnen ge weest. Maar het heeft grote indruk op me ge maakt. Beste Nederlandse voetballer: Ruud van Nistelrooy. Het is nog een jonge jongen en hij scoort verschrikkelijk veel, vandaar. Beste buitenlandse voetballer: Rivaldo.Van wege zijn fantastische techniek en zijn briljante passeeracties. Idool: Luis Figo. Hij speelt op dezelfde positie als ik: rechtsbuiten. Ik ben een zelfde soort speler en fjSi- '-SBh «maag hoop ooit zo goed te worden als hij. Leuk aan voetbal: Ik ben dol op de passeer beweging, op de individuele actie. Ook voor het publiek is dat zeer aantrekkelijk. Daar komen ze voor. Niet leuk aan voetbal: Pff, dat weet ik echt niet. Hobby's In de zomer tennis ik wel eens.Verder hou ik ervan met mijn vrienden op stap te gaan. Favoriete tv-programma's: Er zijn veel pro gramma's die ik leuk vind. Maar als ik echt iets moet noemen, zeg ik de komedie'Friends'.Wan neer ik niet train, probeer ik ook'De Bus' wel te volgen. Favoriete muziek: R&B Favoriete CD: De laatste van Montell Jordan. Slechte muziek: Klassiek Niet om aan te ho ren. Favoriete film: American Pie. Dat is een ko medie over tieners, heel herkenbaar. Favoriete eten: Alles wat mijn moeder kookt. En dat komt uit de Surinaamse keuken. Smerigste eten: Nederlandse stamppot. Lekkerste drinken: Cola Goede eigenschap: Mijn doorzettingsvermo gen. Erg belangrijk als je veel wilt bereiken. Vakantiebestemming: Suriname. Ik ben er nu zo'n zeven keer geweest. Aankomende zomer kan ik niet, want ik speel dan het EK voor spe lers onder de 18, in Duitsland. Boek of tijdschrift: Voetbal International Andere sporten:Tennis vind ik dus leuk. Ik volg het ook op TV, vooral de Grand Slams. Mijn fa voriete tennisser is Pete Sampras. Mooiste tenue: Real Madrid Wie spelen Champions League?: Lands kampioen PSV natuurlijk. Verder redt Ajax het hopelijk nog en als derde club denk ik dat Heer enveen het haalt. Die gun ik het ook wel. Finale EK: Nederland-Spanje Europees Kampioen: Nederland, ik heb er - ondanks de wedstrijd tegen Schotland- nog alle vertrouwen in. Ideale spitsenkoppel Oranje: Omdat Van Nistelrooy het EK niet haalt, zeg ik Bergkamp en KluivertAnders zou ikVan Nistelrooy- Kluivert zeggen. Toekomstverwachting: Ik heb net een con tract getekend voor vijf jaar. Ik heb al even mo gen proeven aan het eerste en hopelijk haalt Ad riaanse me komend jaar bij de selectie. Ik ben blij met zijn komst, want hij is het die mij destijds naar Ajax haalde! Verder hoop ik ooit het Ne derlands Elftal te halen.Tot nu toe heb ik alle ver tegenwoordigende elftallen doorlopen. jjMjljjpnJk "rt:' Paul Poley ZONDAG 7 MEI 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 23