I AFC AJAX ZONDAG 9APRIL AJAX hokje, alle deuren stonden open. Hier bij Ajax is alles grootser, qua thuisgevoel is het anders. Het is niet zo hecht als destijds bij Vitesse. Bij Utrecht was die warmte er ook. Maar ja, als ik wel eens met oud-ploeggenoten praat, blijkt het daar ook al niet meer zo als vroeger te zijn. Dat het voet bal in de top alsmaar commerciëler wordt, is best wel jammer." „De Ferdi Vierklau buiten het veld is een totaal andere dan erbinnen, ja. In het veld ben ik acht keer zo agressief dan in het dagelijks leven, schat ik. Waar dat vandaan komt? Bezetenheid om te winnen, simpel. Gezelligheidsspelletjes bestaan ook niet voor mij, Mens Erger Je Niet, Monopo ly, maakt niet uit, ik wil gewoon winnen.Aan het biljarten hier in het spelershome doe ik dan ook niet mee, want dat kan ik niet zo goed. Dan ver lies ik afgetekend en dat moeten we niet hebben natuurlijk." „Inmiddels kan ik wel wat beter met verlies om gaan, moet ik zeggen. Heb je alles gegeven, houdt het op, dan moet je de druk bij jezelf wegnemen. Dat heb ik de afgelopen jaren wel geleerd." I SPANJE „Over "Tenerife" praat ik liever niet meer. Ze zoeken het maar uit daar, al hebben ze wel nare dingen uitgehaald met me. Het leven was er na tuurlijk perfect. Dat Spaanse voetbal, fantastisch. Kijk nu maar weer:alles staat heel dicht bij elkaar. Er kunnen er vijf kampioen worden en er kun nen er tien degraderen. En de passie die ze elke week laten zien, spreekt me ook zeer aan. Iede re wedstrijd staat hun persoonlijke eer op het spel.Vriendschappelijke wedstrijden bestaan niet. Die beleving maakt het hartstikke leuk en inte ressant." „Dat ik voor Ajax mag spelen, betekent veel voor mij. Dat ik hier terecht ben gekomen, is echt een droom voor me geweest. Ondanks dat het nu minder gaat, is Ajax een absolute topclub.Voor vijfjaar heb ikhier getekend,dus ik wil hier eerst iets laten zien, voor ik weer aan een buitenlands avontuur begin." „Of ik iets aan Ajax kan toevoegen? Weet ik niet. Het enige dat ik kan zeggen, is dat ik altijd hon derd procent geef, iedere dag weer. Maar voor dat ik uitgebreid over dat soort dingen kan pra ten, moet ik eerst maar eens aan spelen gaan toekomen. Ik vind: je mag pas je mond open doen als je echt iets hebt laten zien." Martin van Zaanen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7