I FERDIVIERKLAU KOMT ERAAN ploeg, is dat nog veel frustrerender. Dat is echt een rotgevoel. Toen trainer Jan Wouters werd ontslagen, voelde ik me ook schuldig. Hij is toch de man die genoeg vertrouwen in me had om me naar Ajax toe te halen. Mijn instelling spreekt hem erg aan, heeft hij me wel eens gezegd. Na tuurlijk kan ik er niets aan doen, maar ik heb bij Ajax niet kunnen laten zien waarvoor ik ben ge haald. Dat wil trouwens niet zeggen dat wanneer ik had gespeeld, het beter was gegaan, hoor. Maar dan had je er wellicht nog enige invloed op ge had. Nu zit je daar maar." „Praten over het elftal doe ik niet. Niet in inter views, maar ook niet in het dagelijks leven en niet met mensen om de club heen. Weet je wat het is, vanaf de zijlijn is het zo makkelijk praten, zie je alles van mijlenver aankomen. Dat is dan zo goed koop om commentaar te gaan lopen leveren." „Alleen al weer een keer mogen meetrainen.dat lijkt me al fantastisch. Lekker weer met die jon gens meedoen, dat is op een hele andere manier moe worden.Van krachttraining en op die loop band lopen, word je ook wel moe, maar je mist die bevrediging, het lekkere stukzitten.Je wil maar een ding: dat groene gras, daar wil je het doen. Het contact met je medespelers mis je ook, nu maak je ze alleen mee buiten het veld.Je valt bui ten de groep, hoe zeer je ook je best doetje kunt niet écht meelachen over dingetjes die er op het veld gebeurd zijn. Je was er niet bij. Ik bekijk de trainingen wel, ja. Al doet het van binnen pijn, je bent toch nieuwsgierig over wat daarbuiten ge beurt." „Weet je wat ook balen is? Dat je met discussies in het spelershome of zo wel eens je mening wil zeggen, aangeven welke dingen fout gaan, maar je uiteindelijk toch maar je mond houdt. Omdat je vindt datje als geblesseerde geen recht van spre ken hebt." „Geblesseerd langs de kant moeten toekijken, is frustrerend. Maar wanneer het je ploeg slecht vergaat, is dat nog veel frustrerender. Je voelt je machteloos, zelfs schuldig", aldus Ferdi Vierklau (27). Gelukkig komt het moment dat de tweevoudig international zijn rentree maakt, steeds dichterbij: „De laatste vier wedstrijden speel ik weer." I WARMTE „Mijn leukste periode in het voetbal is mijn jaar bij Vitesse geweest. Toen speelden we nog op Monikkenhuize, dat ouderwetse stadion. Daar had je als speler nog een hechte band met de mensen van de club en op de tribune.Alles liep door elkaar heen. Het bestuur zat in een Ferdi Vierklau: „Het gaat na al mijn blessureleed weer de goede kant op met me. Iedere dag belt mijn familie op: "Train je alweer met de groep mee?" "Nee, hopelijk volgende week, mam." Op het moment dat dit stuk verschijnt, hoop ik een halve week later weer voluit met de groep te kunnen meetrainen. Daar zou ik erg blij mee zijn, want mijn dagen zien er nu zeer eentonig uit. Ie dere ochtend om een uur of tien binnenkomen, met de spelers een beetje bijpraten. Dan wat ver zorging, gemasseerd worden, aan krachttraining doen, loopoefeningetjes, 's Middags eten en dan weer precies hetzelfde als je's ochtends hebt ge daan. Niet echt uitdagend, nee. Het enige dat ik echt wil, is voetballen." „De afgelopen periode heb ik veel tegenslagen gekend.Te beginnen met de rode kaart tegen Vi tesse vorig seizoen in één van mijn eerste wed strijden voor Ajax. Daarna de blessures die er maar steeds bijkwamen. Ik probeer zoveel mo gelijk positief te blijven. Ja, je moet toch een ma nier vinden om ermee om te gaan en dat is niet makkelijk. Je gaat je op een gegeven moment wel afvragen: waarom ik nou steeds? Vooral omdat het eerste deel van mijn loopbaan, via Elinkwijk vijf seizoenen bij FC Utrecht, een seizoen bij Vi tesse - tot Tenerife eigenlijk - zeer voorspoedig is verlopen. Het ging allemaal perfect en ineens liep het spaak. Op een gegeven moment bereik je het punt dat je denkt: nu zal het wel voorbij zijn met de pech, ik heb mijn portie gehad. En dan kwam er weer iets. Gek werd ik ervan." „Ik kwam vorig jaar maart dan wel lichtgebles- seerd naar Amsterdam, maar dat was op zich snel over.Tot ineens mijn hamstring inscheurde en blessure op blessure volgde. En dan maakte ik ook nog eens de fout die iedereen maakt, name lijk te snel beginnen. Ik wilde te graag. Halverwe ge februari tegen Willem II thuis, viel ik na een mi nuut al uit met een scheurtje in mijn linkerham string. Vanaf toen ben ik heel voorzichtig ge weest." „Het WK'98 in Frankrijk miste ik ook al door een blessure. Ik voelde dat het niet ging en pro beerde het toch, maar ik was net te laat fit, een pijnlijke zaak. Daar heb ik een paar dagen mee rond gelopen, toen heb ik mezelf gedwongen de draad weer op te pakken. Ik heb de wedstrijden gewoon op TV kunnen kijken, daar had ik geen problemen mee." I SCHULDGEVOEL „Met een blessure langs de kant moeten zitten, is frustrerend. Maar als het slecht gaat met je

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 6