I DE TEGENSTANDER: AF c aj ax SRAPXA O O Na de sensationele zege op grote broer Feyenoord, twee weken geleden, heeft Sparta dit seizoen niets meer te verliezen. Winnen in De Kuip is voor iedere Spartaan namelijk het hoogste goed. Bijkomend voordeel van de stunt in De Kuip is dat het elftal van verdedigingsleider Steve Goossen het eredivisieschap reeds in een vroeg stadium hebben veilig gesteld. Steve Goossen Steve Goossen (31al bijgekomen van de 1-2 winst in De Kuip? „Ha ha, ja hoor, ik wel. Dat gevoel van euforie is op de dag na de wedstrijd alweer verdwenen. Een zege wordt veel makkelijker vergeten dan een nederlaag. Maar ik heb gehoord dat de laat ste Sparta-fans nu nóg polonaise lopen in De Kuip." Toch moet het ook voor de spelers een bijzondere ervaring zijn geweest, winnen bij Feyenoord. „Klopt, het was absoluut een historische zege. Toegegeven, Feyenoord kreeg veel kansen, maar als zij ze er niet in schieten, doen wij het wel. De zege op Rotterdam Zuid was voor ons de be kroning van een goede periode.Tijdens de win terstop hebben we tegen elkaar gezegd dat we absoluut geen nacompetitie wilden spelen. Dat doel hebben we nu zo goed als zeker bereikt." Na de verplichte winterpauze hebben jul lie achttien punten uit elf duels gepeurd. Wat is het geheim van deze opvallende prestatiecurve? „Aan het begin van het seizoen waren de ver wachtingen omtrent Sparta niet hooggespan nen. Ik geloof dat we zeven spe lers moesten inpassen, waaron der ikzelf. De voorbereiding op het seizoen verliep ronduit slecht. Maar tijdens de compe titie heeft Sparta zich meer en meer ontwikkeld tot een hecht team. De bereidheid om voor elkaar te knokken is groot. Ik denk dat dat het geheim is. Bo vendien, echt niemand had trek in die nacompetitie. Vooral de jongens die er vorig seizoen mee te maken kregen. Het neemt veel tijd in beslag. We hebben daarom besloten deze zomer eens lang op vakantie te gaan. Of we vandaag weer voor een stunt gaan zorgen weet ik niet. Sparta heeft, zeker tegen Ajax, niets te verliezen.Voor ons is ieder punt dat we vandaag pak ken een bonus." Overigens, je speelt van daag tegen je oude club... „Inderdaad ja, eind jaren tachtig heb ik twee seizoenen bij Ajax gespeeld, in het Barry Hulshoff tweede elftal, vroeg me destijds of ik interesse had in een Amsterdams avontuur. Nou, dat had ik wel. Louis van Gaal was destijds mijn trainer. Na twee jaar in Amsterdam had ik wel in de gaten dat mijn kwalitei ten niet goed genoeg waren voor het eerste, daarom ben ik, we derom op aanraden van Hulshoff, naar België gegaan." Niet geslaagd bij Ajax, terwijl je wèl een natuurtalent bent. „Nou, zo kun je dat denk ik niet stellen, feit is wel dat het heel snel is gegaan sinds ik op zestienjarige leeftijd naar Nederland ben ge komen. Daarvoor heb ik in Suri name gewoond en een onbe zorgde jeugd genoten. Tot de coupe van Desi Bouterse begin jaren tachtig. Vanaf dat moment stortte Suriname inéén. De scho len gingen dicht, er was minder voedsel op de markt etc. Daarom hebben mijn ouders me naar Ne- ZONDAG 9APRIL derland gestuurd, naar mijn oma in Rotterdam. Thuis was ik een verdienstelijk basketballer, in Nederland ging ik voetballen en na een jaar speelde ik in de landelijke jeugd van Feyenoord." Je klinkt als een tevreden mens. Klopt dat? „Zeker, ik heb weinig te klagen. Na mijn vertrek bij Ajax heb ik zes succesvolle seizoenen bij Lier- se SK gekend. Onder meer Eric Gerets was daar mijn trainer, die man heb ik heel hoog zitten. Ook mijn enige doelpunt ooit in het betaalde voetbal heb ik in België gemaakt. Dat was tegen Racing Mechelen (1-0), waardoor die club degradeerde en nooit meer is teruggekeerd op het hoogste niveau. Na Lierse SK heb ik drie seizoenen bij Vi tesse gespeeld en nu is het dus mijn eerste jaar Sparta. In Rotterdam voel ik me thuis, hopelijk kan ik daar mijn carrière besluiten en iets voor de technische staf gaan betekenen." Arnout Verzijl Wamberto glipt door de Spartaanse verdediging. In de Amsterdam ArenA won Ajax vorig seizoen met 5-1 van Sparta. AJAX - SPARTA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 11