I DANI: 'IK WORD ELKE DAG BETER' Voor Daniel da Cruz Carvalho (23) is voetbal de essentie van het leven. Zijn hartstochtelijke en swingende spel getuigt daarvan. Maar inmiddels weet Dani ook dat voetbal meer is dan soleren en frivole acties. „Ik hoef niet meer zo nodig een spectaculaire voetballer of een showplayer te zijn", licht de Por tugees toe in vloeiend Engels. „Ik ben een team speler geworden en ik wil blijven doorgroeien in die rol. Daarom moet ik proberen de balans vast te houden. Dat betekent: goed spelen, hard wer ken en scoren. En dan niet incidenteel, maar vijf of zes wedstrijden achter elkaar." Over zijn huidige positie in het elftal, links op het middenveld, is Dani tevreden. „Ik voel me goed op die plek. Dat komt omdat ik een bepaalde ma te van vrijheid heb.Verder kan ik risico's nemen en vaak opduiken in het strafschopgebied van de tegenstander. Ik hoop dat mijn inbreng nuttig is voor het team." Twee weken geleden, in de uitwedstrijd tegen FC Twente, was dat niet het geval, zo luidde althans het oordeel van Jan Wouters. De trainer vond dat de middenvelder zijn taken niet goed had uit gevoerd. Dani daarover: „Dat is de visie van de trainer. Ik kan alleen maar zeggen dat ik mijn best heb gedaan. Het lukte niet. Dat kan gebeuren." I CONTRASTEN DeAjax-jaren van Dani werden tot nu toe steeds gekenmerkt door contrasten. Met fabelachtige acties en zijn exquise traptechniek betoverde hij dikwijls het publiek in de ArenA. In de Cham pions League maakte hij met zijn kopballen te gen Glasgow Rangers en z'n fenomenale af standsschot tegen Atletico Madrid een onuitwis bare indruk. Toch kon Dani nooit rekenen op een basisplaats. Zijn grillige spel stond een echte doorbraak lang in de weg. Daarom zat hij herhaaldelijk op de bank of voetbalde hij in het tweede elftal. De me ningen over de balvirtuoos waren destijds dan ook verdeeld. Louis van Gaal bekritiseerde Dani regelmatig, terwijl Johan Cruijff de Portugese smaakmaker de hemel inprees. En dan was er nog de fysieke gesteldheid. Dani sukkelde gere geld met blessures en miste daardoor veel wed strijden. Dit seizoen was dat niet anders, want voor de winterstop kwam de Portugese middenvelder door een kwetsuur maar weinig aan spelen toe. Na de competitie-onderbreking keerde Dani te rug in de ploeg en liet hij een frisse en scherpe indruk achter. Ook werd hij voor het eerst sinds anderhalf jaar weer geselecteerd voor het natio nale elftal van Portugal. In een vriendschappelijke interland tegen België maakte Dani als invaller (20 minuten voor tijd kwam hij in het veld voor Couto, red.) een herstart. Logisch, dat het vertrouwen bij Dani groeit. „Ik voel dat ik elke dag beter word. Alhoewel ik bij Ajax al veel heb geleerd, moet ik natuurlijk nog aan een aantal onderdelen van mijn spel werken. Mijn grootste zorg is de timing. En ook aan het spelen zonder de bal moet ik aandacht blijven be steden." I EXTRA MOTIVATIE Over de ploeg is Dani positief gestemd: „Dit elf tal groeit wekelijks.Voor spelers is het nu mak kelijker om te presteren omdat het team soepe ler draait dan voor de winterstop. Met een flin ke dosis extra motivatie en goed voetbal hebben we een moeilijke periode achter ons gelaten." Dani sluit het landskampioenschap daarom niet uit. „Het zal moeilijk worden, maar theoretisch gezien hebben wij nog steeds een kans op de ti tel. Het belangrijkste is dat wij alle resterende wedstrijden winnen. Lukt dat niet, dan moeten we ons richten op de tweede plaats, om zo in ie der geval Champions League-voetbal af te dwin gen." Als Dani de afgelopen seizoenen bij Ajax samen vat, doet hij dat met een krachtige uitspraak: „l'm 28 I ZONDAG 19 MAART AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 28