I DE TEGENSTANDER: afc ajax <1 .essent k FC TWENTE fcPÉÉ t Ajax treft vandaag in FC Twente een degelijke en solide subtopper. De defensie van de club uit Enschede is dit seizoen maar moeilijk te passeren. Leider van de zo succesvolle achterhoede is Erik ten Hag. De 30-jariger verdediger is dan ook aan een opmerkelijk goed seizoen bezig. Vorig seizoen was Ajax een maatje te groot voor FC Twente. In deArenA werd het 5-0. Giorgi Kinkladze is Jan van Halst te snel af. Erik ten Hag, twee weken geleden eindig de FCTwente-Ajax in 0-0. Een terechte uitslag? „Dat vind ik wel. Beide ploegen domineerden een deel van de wedstrijd, waardoor het spel op en neer golfde. Ondanks het doelpuntloze resul taat denk ik daarom dat het voor het publiek een leuke wedstrijd was. In het veld had ik het ge voel dat de ploeg die de eerste goal zou ma ken, winnend naar de kleedkamer zou ver dwijnen. Dat gaf een extra dimensie aan de wedstrijd. Ik moet eerlijk toegeven dat Ajax de beste kansen kreeg. Gelukkig voor ons bleef het echter gelijk soort examen.Vanaf het mo ment dat Fred Rutten het van Hans Meyer overnam, is het ie dere week be ter gegaan Na het duel Wie was jouw directe tegenstander? „Omdat ik vrije verdediger ben, krijg ik steeds met verschillende tegenspelers te maken. Mijn taak is het om de aanvoerlijnen van de tegen stander te onderbreken.Tegen Ajax had ik daar door veel met Richard Knopper en Dani van doen. Ook opkomende verdedigers van de te genstander neem ik voor mijn rekening. Twee weken geleden schoven de centrake verdedigers echter weining in. Ik verwacht vandaag dat Ajax veel dominanter zal spelen dan in die eerste wedstrijd. Tegen Ajax, in Am sterdam, weet iedere speler dat het zeer lastig is om een positief resultaat te be halen. Toch spelen wij vandaag voor de volle winst, net als altijd." ENERGif van van- j daag hebben we een goede indi- catie van wat we wer kelijk kunnen." Ben je op de hoogte van het unieke aspect van deze Ajax-FC Twente? „Uiteraard.Ajax viert vandaag haar honderdjarig bestaan. Namens FCTwente zullen we onze feli citaties overbrengen, maar hoe we daar invulling aan gaan geven, weet ik op het moment van dit interview nog niet. Ik besef dat Ajax onder de ze omstandigheden nog meer dan ooit op een over winning gebrand zal zijn. Maar voor ons is het even eens een extra motivatie om een goed resultaat te behalen. Een voetballer geeft in een bijzondere wedstrijd altijd nèt iets meer dan normaal." Volgend seizoen loopt je contract af in Enschede. Wat zijn de toekomstplannen? :,lk ben in 1989 bij FCTwente in het betaalde voetbal begonnen. Na om zwervingen bij De Graafschap, RKC en FC Utrecht ben ik in 1996 teruggekeerd in Enschede. Ik heb het prima naar mijn zin en ik heb de intentie om hier nog een paar jaar te blijven voetballen. Met name in deze maanden is het genieten geblazen, het gaat steeds meer crescendo. FC Twente is een prachtige club." Arnout Verzijl ZONDAG 19 MAART Foto: Stanley Gontha I 19 Gaat FCTwente daarop anticiperen door verdedigender te spelen? „Nee, wij passen ons aan geen enke le tegenstander aan. FC Twente gaat uit van eigen kracht, waarbij de winst het enige is dat telt. Het duel tegen Ajax is voor ons een Gezien de stand op de ranglijst kunnen jullie heel wat.Waar gaat dat uiteindelijk toe leiden? „Met de verre toekomst houden we ons niet be- zig.Voorlopig is het duel tegen Ajax het enige wat telt. Pas vanavond gaan we ons bezighouden met de volgende klus (thuis tegen FC Utrecht, red). Natuurlijk is onze doelstelling Europees voetbal, maar het seizoen is nog lang. Er zijn meerdere ka pers op de kust."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 19