nï 1998/1999 Fortuna - Ajax 1-0 Tot vorig seizoen was het Fortuna slechts tweemaal gelukt om Ajax in De Baandert op een nederlaag te trakteren. De laatste editie in het sfeervolle stadion werd een gedenkwaardige. De 1-0 eindstand was op zich al een verrassing, maar de manier waarop de overwinning tot stand kwam baarde meer opzien. Vanaf het eerste fluit signaal van scheidsrechter Bossen toonden de Fortunezen zich op vrijwel alle fronten een klasse beter dan hun Amsterdamse opponenten. Alleen al in het eerste half uur kropen de Ajacieden drie keer door het oog van de naald. Gesthuizen knalde in de achtste minuut in vrijstaande positie knalhard langs het doel van Edwin van der Sar. Vervolgens ondernam Mark van Bommel een po ging om de Oranjedoelman vanaf de middenlijn te verrassen. Zijn inzet verdween eveneens rakelings naast het Ajaxdoel. FHet derde Sittardse gevaar leverde een behoorlijke tegenvaller op. Ronald Hamming miste een fraaie kans en kwam vervolgens hardhandig in aanraking met Van der Sar. Zodoende moest de ongeluk kige spits zich al binnen het half uur laten vervangen door Regillio Simons. Het spel van de thuisclub ondervond geen hinder van de wissel. Toch duurde het tot de 51e minuut eer Fortuna tot scoren kwam. Melchiot gaf Simons een duw in het penalty- gebied. De toegekende strafschop werd feilloos benut door Robert Roest. Langzamerhand kreeg ook Ajax vat op het duel. Een schot van Dani, dat door Van Zwam klemvast werd gepakt, was het eerste serieuze gevaar van de bezoekers. Michael Jeffrey verzuimde vervolgens om Fortuna koppend in veilige haven te loodsen. Ajax kwam in het laatste kwartier nog opzetten, maar de inzetten van Babangida, Sibon en Ronald de Boer leverden geen treffer op. Fortuna behaalde zodoende haar eerste competitiezege. Fortuna Sittard-Ajax 1-0 (0-0) 51.Roest 1-0 (strafschop) Scheidsrechter: Bossen Geel: Simons (Fortuna), Gronkjaer, Melchiot en F. de Boer (Ajax) Toeschouwers: 9.000 Opstelling Fortuna: Van Zwam, Lee, Dirkx, Roest, Hermans, Van Bommel, Gesthuizen (55. Zegrean), Kool, Jeffrey, Hamming (29. Simons) en Bouma. Ajax: Van der Sar, Tobiasen, F. de Boer, Oliseh, Melchiot (75. Arveladze), Dani, Lit- manen, Witschge (60. Sibon), Gronkjaer, R. de Boer en Kinkladze (64. Babangida). Drukke rTJ Bern 28 CLAESSENS ««w i.s.m. Adrem uitgeversgroep

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 28