Halst vertrok naar FC Wageningen, dat toen uitkwam in de eerste divisie. FC Twente haalde hem een seizoen later naar En schede en hier was Van Halst maar liefst negen seizoenen te bewonderen in eerst het Diekman-stadion en later het Arke-sta- dion. Van Halst speelde 223 wedstrijden voor FC Twente en scoorde daarin 18 maal. Bij FC Twente groeide Van Halst uit van aan vankelijk een harde werker tot de motor van het elftal. Tijdens dit proces kende Van Halst moeilijke perioden. Zo zag bijvoorbeeld toenmalig trainer Issy ten Donkelaar het he lemaal niet in hem zitten en mocht hij zelfs vertrekken bij FC Twente. Van Halst liet het er natuurlijk niet bij zitten en knokte terug. Van Halst groeide uit tot een van de belangrijk ste FC Twente spelers. Een andere tegen slag voor Van Halst was 4 jaar geleden. Hij was bijna een jaar geblesseerd aan zijn achillespees en dreigde zelfs afgekeurd te worden. Ook nu kwam Van Halst weer sterk terug. Onder Hans Meyer kende hij drie goe de seizoenen en vorige zomer werd hij overgenomen door Ajax. Zijn voorbeeld Jan Wouters haalde hem naar Amsterdam. In Amsterdam kende Van Halst een moeiza me start. Menigeen twijfelde en vroeg zich hardop af of hij het niveau bij Ajax wel zou aankunnen. Van Halst ondervond echter al vanaf het begin last van een blessure (achil lespees), maar had de drang om zich zo snel mogelijk waar te maken bij Ajax. Na en kele wedstrijden kreeg hij naast de achil lespees eveneens last van zijn kuitbeen en stond maar liefst twee maanden buiten spel. Kort voor de wintterstop maakte hij zijn (ijzersterke) rentree in Ajax 1. In Amsterdam werd hij tegen zijn oude club FC Utrecht uit geroepen als man of the match. Vanmiddag is Jan van Halst dus weer even terug op het oude nest. Alleen even afwachten of hij wel de juiste kleedkamer binnengaat -essent FC TWENTE - AJAX ZONDAG 5 MAART 2000 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7