ZONDAG 2D FEBRUARI AJAX - DE dia I STRESS Ondanks het herwonnen vertrouwen van de trai ner moest Machlas flink wennen tijdens zijn eerste maanden bij Ajax: „De club had veel nieuwe spe lers aangetrokken en door blessures vonden ook nog eens veel wisselingen plaats in het team. Noodgedwongen speelden we wekelijks in een andere samenstelling. De druk was ook een aspect waaraan ik moest wennen. Die ligt bij Ajax hoger dan bij Vitesse. Het moéten winnen overheerst hier veel meer dan in Arnhem." „Van mij verwachten de fans natuurlijk doelpunten. Omdat ik in het begin niet gemakkelijk scoorde, ging ik aan mezelf twijfelen. De druk op mij werd groter en groter Toen het na verloop van tijd steeds beter ging, viel de stress van me af Nu voel ik me bevrijd." Nikos Machlas vertelt dat hij al op jonge leeftijd werd betoverd door Ajax: „Toen ik tien jaar was, kreeg ik van mijn moeder een Ajax-shirt metTDK- opdruk Ze had het gekocht op een grote markt. Jarenlang heb ik datT-shirt gedragen. Ik was ertrots op, omdat iedereen Ajax kent Als je jong bent, droom je natuurlijk dat je later bij zon topclub mag spelen. In de verschillende Europese bekertoer nooien speelde Ajax geregeld tegen clubs uit Grie kenland. Op televisie zag ik dan die wedstrijden en ik weet nog goed dat ik me altijd geluk kig voelde als ik Ajax had zien spelen. Ze beschikten over geweldige voetballers en speelden prachtig voetbal." I DROOM Toen de op Kreta geboren spits op een gegeven moment de mogelijkheid had om zijn droom te vervullen, twijfelde hij geen seconde. Machlas: „Ik kon bij heel veel clubs terecht, had keuze genoeg, maar ik wilde maar één ding: naar Ajax.Toen de transfer wend afgerond, kwam mijn droom uit." Een andere droom van Machlas is: prijzen winnen met Ajax. Dit seizoen wordt dat een moeilijk ver haal, denkt hij. „Het verschil tussen PSV en ons is vrij groot.Toch gaan we er alles aan doen om kam pioen te worden. Niets is onmogelijk Als het niet lukt, moeten we er in ieder geval voor zorgen dat we de Champions League halen. Om dat te be reiken, hebben we onze fans hard nodig. Wat dat betreft heeft het publiek me de laatste tijd een beetje teleurgesteld, juist in moeilijke tijden moe ten ze er voor ons zijn om ons te helpen en te steunen." Pascal van Wessel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7