Fan van de tegenpartij Aan het woord: Aron Winter (1-3-67) Willem Rossen 2 april 1921 gepensioneerd inkoper Naam: Geboortedatum: Beroep: Waarom is Ajax uw favoriete club? "Ik woon in Diemen en dus dichtbij Ajax. Ik bezoek de club al dertig jaar en ben al twintig jaar vrijwilliger. Ik was jarenlang secretaris van de controlecommissie. Dat was nog in stadion de Meer. Dat was gezelliger dan de Amsterdam Arena, maar het werd te klein." Weifee speler is uur favoriet? "Aron Winter. Ajax zit op het ogenblik in een dippie. Winter is in mijn ogen de enige die de club omhoog kan brengen. Hij is momenteel de beste van de slechten." Wie van de nieuwkomers is u het meeste tegengevallen? "Machlas. Hij komt niet erg uit de verf, al is dat niet enkel zijn schuld. Maar goed, bij Vitesse had hij ook tijd nodig om te acclimatiseren.",.: Ajax draait stroef dit seizoen. Jan Wouters experimenteert zelfs met het 4-4-2 systeem, zonder echte buitenspelers. Is Wouters geschifet als coach uoor Ajax? "Ik kan me een betere voorstellen. Maar dat hij nu een ander systeem uit probeert, wil ik niet meteen veroordelen. Het systeem is niet belangrijk, als je maar wint." Wat is uw favoriete opstelling tegen PSV? "Dat is de opstelling zoals Ajax uit tegen Heerenveen speelde. Toen deden ze het best goed. Dat waren Grim, Nieuwenburg, Vierklau, Chivu, De Cler, Knopper, Winter, Dani, Laudrup, Gronkjaer en Machlas." Wat wordt de uitslag vanavond? "1-2 voor Ajax. Ik blijf optimistisch. Daarvoor ben je supporter, toch?" Player to watch 'Winter is in mijn ogen de enige die de club omhoog kan brengen.' En wat als Ajax verliest? "Dan ben ik de dag erna heus niet chagrijnig. Daarvoor ben ik te oud. Wel vrees ik dat onze kansen op het kampioenschap dan verkeken zijn."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7