I AFC AJAX I SUPER EAGLES Over de toekomst heeft Christopher Kanu mooie gedachten. „Ik wil één van de beste spelers wor den. Later; als ik niet meer voetbal, moeten de mensen het nog over me hebben." Maar éérst wil hij slagen bij Ajax. Wie weet bereikt hij dan bet nationale elftal van Nigeria. Kanu droomt er al van. Dolgraag had hij nu met de Su per Eagles jacht gemaakt op de Afrika Cup, maar helaas voor Kanu deed de Nederlandse bonds coach Jo Bonfnère geen beroep op hem: „Het is niet het einde van de wereld, hoor De trainer heeft Hosé. Al snel had ik me weer aangepast aan Ajax en het systeem." In de voorbereiding op dit seizoen vroegTonny Bruins Slot, trainer van het tweede elftal van Ajax, of Kanu als rechtsback wilde spelen. De Nigeriaan, van origine middenvelder besloot de uitdaging aan te gaan. Kanu: „Ik ben blij dat ik het heb gedaan. Het bevalt prima om rechts in de defensie te spelen. Ook Jan Wouters heeft gezien dat het goed was. Hij gaf mij vertrouwen door mij op die positie te laten spelen in het eerste elftal. Als hij het niet zag zitten met mij als rechtsback had hij dat natuurlijk nooit gedaan." I VERTROUWEN Kanu zegt dat hij snel en veel heeft geleerd bij Ajax: „De trainers hebben mij ontzettend ge holpen in mijn ontwikkeling. Heini Otto maakte mij vertrouwd met het Ajax-systeem, Tonny Bruins Slot leerde mij verdedigen en Jan Wouters gaf mij vertrouwen en liet mij in het eerste spelen." genoeg goede spelers tot zijn be schikking. Mijn tijd in de natio nale ploeg komt nog. Ik ben jong. Meer dan bidden en keihard werken, kan ik niet doen." Geen teleurstelling dus bij Kanu over de beslis sing van Jo Bonfrère. Wel baalt de eu iibUaLK vdi t i iei it;ii udi hij de verrichtingen van zijn broer en zijn landgenoten niet rechtstreeks kan volgen. De reden? Kanu: „In Am sterdam kunnen we geen Euro sport ontvangen." Na het trainingskamp inTunesië, waar Ajax keihard trainde en zelfvertrouwen tankte voor de tweede competitiehelft, staat de ploeg er volgens Kanu goed voor: „Tijdens de winterstop hebben we hard gewerkt. En gelukkig is bijna iedereen weer fit. We moeten de landstitel kunnen halen. Als het lukt, zou dat de mooiste dag van mijn leven zijn." Pascal van Wessel ZONDAG 6 FEBRUARI

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 7