WELKOM BIJ.. SC Heerenveen - Ajax Welkom terug ook bij het voetbal in een nieuwe eeuw, wat ietwat bombastisch klinkt, want er gebeurt niet meer dan dat er na een winterstop weer afgetrapt wordt. Heerenveen deed het in de eerste sei zoenhelft onwaarschijnlijk goed, wat een tweede plaats op de ranglijst bracht. Een tikkeltje te hoog wel licht, maar intussen kietelt wel de nieuwsgierigheid, hoe dit onvermoede succesverhaal zich nu verder ontwikkelt. Dromen mag, maar al te overmoedige gedachten aan een kampioenschap, dat al heel lang voorbe houden lijkt aan de "groten" Ajax, Feyenoord en dit seizoen vermoedelijk vooral PSV, kunnen binnenkort zodanig aangetast zijn, dat zelfs voor Europees voetbal gevreesd moet worden. Want het lieve leven begint voor Heerenveen in 2000 net als deze competitie in augustus, met een loodzwaar programma dus. Je kunt miskleunen, maar luttele dagen na een opwarmronde in Rotterdam tegen Sparta wachten thuisduels tegen Ajax, het op vreemde bodem zelden verliezende AZ en een PSV, dat snakt naar revan che voor de sensationele 0-1 nederlaag. Tot voor een half jaar had je het niet kunnen vermoeden, maar de kans bestaat, dat Ajax van deze drie nog de makkelijkste tegenstander blijkt. Of misschien beter de minst moeilijke. In de ArenA ging Heerenveen te laat echt voetballen, maar verloor desondanks onverdiend met 3-2. Sindsdien ging het vooral bergafwaarts met Ajax, ook al sloop het naar de subtop. Er zit genoeg kwali teit in het team. Logisch, want de Amsterdammers werken met een begroting, die ongeveer vier keer zo groot is als die van Heerenveen. Maar mee door een blessuregolf stagneerde de opbouw van een nieuw team. Ajax werd onzekerder in de opbouw en bleek defensief kwetsbaar. En het gat is nog niet gedicht. Misschien daarom functioneren enkele grote aankopen nog niet, al bleek de uiteindelijk wat opgebran de eigen kweek Knopper een meevaller. Ajax dwingt geen groot respect meer af, al zal het allemaal nog wel bijtrekken. Voor trainer Wouters is te hopen, dat het op korte termijn gebeurt, want zijn krediet lijkt verbruikt. Hij laat Ajax heel begrijpelijk even wat terughoudender spelen. Toch mag een aantrekkelijk duel worden verwacht. Dat daarbij de sterkste mag winnen. Op dit moment dromen we nog, dat Heerenvfien dat wel eens kan ziin, hoe verve lend Schoterlandseweg 84 8451 KD Ouóeschoot (Frl.) Tel. (0513) 63 61 48 Fax (0513) 68 12 42

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 3