ker van gelegen. Al met al heb ik een goede indruk gekregen van Egypte." „Gelukkig zijn er tijdens de winterstop geen gebles seerden meer bijgekomen. Alleen hebben een paar jongens last gehad van de griep. Uitgezonderd de lang geblesseerden, Torma, Nygaard en Ouindi, is iedereen fit. De komende tijd moeten we ook Bernard Tchoutang en Garba Lawal missen, die deelnemen aan het toernooi om de Afrika Cup. Uiteindelijk ont breken dan toch zo'n vijf essentiële mensen, maar goed, daar moeten we niet moeilijk over doen." „Terugkijkend op de eerste helft van het seizoen, vind ik dat we het goed hebben gedaan. Vlak voor de win terstop kregen we te maken met een kleine terugval, maar dat was logisch en voorspelbaar na zo'n zwaar programma. Toch vind ik dat we hebben bewezen dat we goed kunnen voetballen en punten pakken. Ik kan niet zeggen of we klaar zijn voor de tweede com petitiehelft. Als je afgaat op de voorbereiding die we hebben gehad, zou je zeggen van wel. Toch weet je nooit hoe de zaken er voor staan als het weer echt gaat beginnen. Het is een kwestie van voetballen." „De wedstrijd van vanavond staat in het teken van re vanche. Het is natuurlijk puur toeval dat we, net als vo rig seizoen, meteen na de winterstop Ajax ontvangen in het bekertoernooi. Vorig jaar werden we heel on gelukkig uitgeschakeld in de Amstel Cup. We hebben toen goed gespeeld en waren beter dan Ajax, maar wij konden de kansen niet benutten. Aan de andere kant deed Ajax dat wel en daarom wonnen zij die wedstrijd verdiend. Vandaag zullen we er alles aan doen om Ajax te verslaan. Dat zal niet gemakkelijk worden, maar we weten wat de consequentie is van een nederlaag. Als je verliest, lig je eruit." „Sportief gezien hebben we niet zo goed geloot met Ajax, er zaten nu eenmaal nog ploegen in van een minder kaliber. In principe zijn we nu aan één van de sterkste tegenstanders gekoppeld. Toch is dat interes sant. Zowel voor ons als voor het publiek. Je kunt niets eisen of wensen bij een loting. Als je verder wilt gaan, moet je ook Ajax pakken." „Ik vind het niet prettig dat de mogelijke tegenstan ders voor de kwart- en halve finales al bekend zijn. Vanwege veiligheidsoverwegingen kon het blijkbaar niet anders. Ik moet wennen aan dat nieuwe systeem. De eerste keer komt dat vooruit-loten natuurlijk vreemd over." „Afgelopen zondag heb ik Ajax aan het werk gezien tegen de Urawa Red Diamonds uit Japan. De uitslag van die vriendschappelijke ontmoeting in de ArenA was 1-1maar het had net zo goed in 6-1 of 7-1 in het voordeel van Ajax kunnen eindigen. Tijdens de winterstop heeft Ajax een aantal problemen gehad, maar tegen Urawa stond de ploeg weer aardig op de rails. Ze voetbalden goed, creëerden tien, twaalf prachtige kansen en speelden in een hoog tempo. Het feit dat Jan Wouters zijn concept heeft aangepast, heeft voor ons geen consequenties. Wij gaan altijd uit van ons eigen spel." „Wat we vanavond kunnen verwachten, is moeilijk aan te geven. In deze tijd van het jaar spelen de weersomstandigheden bijvoorbeeld een grote rol. Is het veld hard, zacht of glad? Die vragen stel je jezelf. Ajax heeft met Dani, Machlas, Laudrup en Gronkjaer kwalitatief sterke spelers, die zonder goed te spelen een wedstrijd kunnen openbreken. Het is aan ons om dat af te remmen en er iets tegenover te stellen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 5