meer kansen op de overwinning kregen dan de Am sterdammers. Landen zoals Italië en Spanje (later nog Engeland) waar een andere voetbalcultuur heerst en waar het geld voor deze sport aan bomen lijkt te groeien, kon den niet langer aanzien dat hun voetbalreputatie kel derde door Ajax. De Amsterdamse club trok constant een nieuw blik open waaruit nieuwe talentvolle spe lers tevoorschijn kwamen, maar even zo snel trokken de genoemde landen hun beurs om alle talenten uit Nederland weg te halen. Jarenlang kon Ajax deze strijd aan, maar verloor deze uiteindelijk toch en dat is er de oorzaak van dat Ajax nu op haar tenen loopt om aansluiting bij de Europese top terug te vinden. Ajax is wel beursganger, heeft een begroting van rond de 100 miljoen gulden, maar moest bijvoorbeeld het vorig seizoen RodaJC boven zich dulden in het eind klassement. Hoewel Roda JC van de laatste negen thuiswedstrij den in competitieverband, slechts éénmaal van Ajax won en driemaal gelijkspeelde, is het nooit een walk over geworden voor de Amsterdammers. Ajax komt over het algemeen met knikkende knieën naar Kerkra- de, daar het in deze confrontaties kan spoken. De laatste seizoenen, inclusief de bekerwedstrijden had Ajax het op Kaalheide bijzonder moeilijk en moesten ervaring en geluk de doorslag geven naar de Ajax- kant. Vorig seizoen werd Roda JC door Ajax uitge schakeld. En ondanks dat RodaJC de Amsterdammers bij vlagen wegspeelden gingen de Amsterdammers gewoon met een 3-0 zege door naar de volgende ronde. Ajax werd uiteindelijk winnaar van de Amstel Cup, maar moest Roda JC voor zich dulden in de eindrangschikking van de competitie. Dit seizoen speelde men reeds tegen elkaar in de Arena. De zwalkende Amsterdamse formatie moest zeer ver diend z'n meerdere erkennen in RodaJC. De mannen van Sef Vergoossen wonnen met 2-1Hoe het van avond zal aflopen kan niemand voorspellen, maar confrontaties tussen Roda JC en Ajax vervelen nooit. Zeker niet op Kaalheide.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2000 | | pagina 19