Het Stadion De Successen De Selectie meer van vernomen. Op 18 maart 1900 wordt tijdens een vergadering in Café Oost-Indië in de Kalver- straat wederom een club opgericht met de nu goed gespelde naam Football Club Ajax. Ajax meldt zich in augustus 1900 aan als lid van de Amsterdamsche Voetbal Bond en speelt op 29 september 1900 de eerste officiële wedstrijd. De uitwedstrijd tegen D0SB wordt met 2-1 gewonnen. Ajax verhuist in 1907 van het ver re Amsterdam Noord naar de Water graafsmeer. Het 'houten stadion' aldaar doet dienst tot 1934. Op 21 april 1934 slaat voorzitter Marius Koolhaas de eerste paal de grond in van het nieuwe Ajax-stadion. Reeds op 9 december wordt 'de Meer', zoals het stadion officieus zal gaan heten, geopend. 'De Meer' zou 62 jaar de thuishaven van Ajax blijven. Op 26 november 1993 gaat de eerste paal de grond in van een multifunctioneel stadion in Amsterdam Zuidoost, waarvan Ajax de vaste bespeler wordt. Op 14 augustus 1996 vindt de officiële opening van de Amster dam Arena plaats met een vriend schappelijke wedstrijd tegen AC Milan. De rijke historie van Nederlands meest succesvolle club brengt Ajax vele prijzen: 27 maal de Landstitel (waarvan de laatste in 1998), 14 maal de Nationale Bekers, 3 maal de Nederlandse Supercup, 4 maal de EuropaCup voor Landskampioenen (ECI), één maal de EuropaCup voor Bekerwinnaars (ECII), één maal de UEFA Cup, drie maal de Europese SuperCup en twee maal de Wereld beker. Na het vertrek van de gebroeders De Boer halverwege het seizoen verlieten ander prominente Ajacie- den aan het eind van het afgelopen seizoen De Arena. Danny Blind (gestopt, nu directeur Spelers- beleid), Jari Litmanen (Barcelona), Mario Melchiot (Chelsea), Sunday Oliseh en Edwin van der Sar (Juventus), Benni McCarthy (Celta de Vigo), Gerald Sibon (Sheffield Wenesday), Andrzej Rudy en Dean Gorré zochten hun heil elders. Ervoor in de plaats kwamen gerenommeerde vervangers. Jan van Halst (van FC Twente), Brian Laudrup (FC Kopenhagen), Nikos Machlas (Vitesse), John Nieuwenburg (Sparta), Frank Verlaat (VfB Stuttgart), Martijn Reuser (Vitesse), John O'Brien (FC Utrecht) en Aron Winter (Inter Milan) kwamen de formatie van trainer Jan Wouters verster ken, recentelijk gevolgd door de jonge Roemeen Cristian Chivu. Vandaag komt de huidige koploper van de KPN Telecompetitie op bezoek bij de nummer acht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 7