Colofon AZ - AJAX Vanmiddag AZ krijgt met zege op Twente beloning voor harde werken Correspondentie-adres: Stichting A.Z. Postbus 1010 1810 KA Alkmaar Tel.: 072-5154744 Fax. 072-5158388 Internet: www.az-alkmaar.nl E-mail: infoaz@az-alkmaar.nl Uitgave: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen De langeloop 14 1742 PB Schagen Tel.: 0224-210600 Fax: 0224-217661 Acquisitie: Stichting A.Z. Tel.: 072-5154744 Foto's: George Stoekenbroek Rodi Media Joop Boek |T Redactie: Stichting AZ Rodi Media Vormgeving Drukkerij van Ketel Druk: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Niets uit dit programma mag worden gecopiëerd of vermenigvuldigd dan na schriftelijke toestemming van de redaktie. Vóór de wedstrijd tegen FC Twente had AZ vijf competitiewedstrijden in eigen huis gespeeld. Géén van die vijf werd winnend afgesloten. De formatie van trainer Gerard van der Lem domineerde grote delen van de wedstrijden en het veldspel was goed verzorgd. De Alkmaarders verdienden vaak meer, maar uiteindelijk wist AZ slechts één puntje te behalen (0-0 tegen Feijenoord). De overige 18 tot dat moment vergaarde punten werden allemaal buitenshuis behaald. De 2-1 overwinning tegen FC Twente, vorige week vrijdag, zorgde derhalve voor opluchting. Die opluchting kan vandaag worden vertaald in zelfvertrouwen. Tegen Ajax hoeft trainer Gerard van der Lem waarschijnlijk niemand te motiveren. Fraai was het tegen FC Twente allemaal niet, maar niemand aan Alkmaarse zijde die daar over treurde, zeker Gerard van der Lem niet. "Nee, voorheen hadden we vaak een overwicht, maar geen punten. Het was nu bijna omgekeerd. Twente dicteerde het spel, maar nu hadden wij het geluk eens aan onze zijde." Van der Lem had een ander AZ gezien. "De onderste steen moest vandaag naar boven gehaald worden. Ik verwijt mijn spelers wel eens te makkelijk en soms zelfs te arrogant te voetballen. Ze hebben gelukkig laten zien dat het ook anders kan." De drie punten bleven voor het eerst dit seizoen in de Alkmaarder Hout. AZ heeft na ruim drie maanden afgerekend met het 'thuis-syndroom'. Precies op tijd, want vandaag komt lijstaanvoerder Ajax op bezoek in de Alkmaarder Hout. Een wedstrijd met veel sentimenten. Trainer Gerard van der Lem, assistent-trainer Co Jager en - spits John Bosman kunnen Ajax als voormalig werk gever opgeven. Ajax draait niet, is de algehele mening. Tóch staan de Amsterdammers trots aan kop van de ranglijst. Weliswaar met maar één punt voor sprong op PSV en een wedstrijd meer gespeeld, maar het geeft aan dat het allemaal wel meevalt. Tien overwinningen, twee remises en slechts één neder laag vormen de 32 punten van Ajax. Tien meer dan van tegenstander AZ. Hoewel het Amsterdamse spel nog niet heeft kunnen overtuigen, is er voldoende kwaliteit binnen de selectie aanwezig. Gelukkig geeft individuele kwaliteit nog wel eens de doorslag. De wedstrijd AZ - Ajax staat meestal borg voor aanval lend voetbal, passie en sensatie. Hopelijk mogen we vanmiddag weer getuige van zijn van een spektakel. f .y- 0m kwart over vier praten we verder...

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 3