TELBkM MSBVSItt DONDERDAG 25 NOVEMBER AJAX - MALLORCA ook in Spanje een wedstrijd op het scherp van de snede afspelen." In eigen huis verwacht nij een op de counter loe rend Malforca. "Ajax moetghet spel maken en de w edüfiijd jWnnenUDaJ, brengt de nodige risi- gelijk vooruit te spelen en zo min mogelijk kansen weg te geven, moet je die risico's zo veel mogelijk uitsluiten. Maar dan nog. Zoals altijd zullen we ook nu van onze eigen krachten uit moeten gaan. Al tijd vooruit spelen dus. Ook omdat thuis verliezen zeker in Europees verband vrijwel gelijk staat aan uitschakeling." En juist dat laatste scenario kan Ajax, na de zeperd tegen Hapoel Haifa, niet gebruiken. De Ajacieden hebben nog iets goed te maken bij het publiek Richard Witschge is zich daarvan be wust, al vraagt hij wel enig be- I grip voor de omstandighe- L den waaronder de ploeg i| die avond moest preste- fe ren. "In Israël ging het alle- |vj maal van een leien dakje. JT Omdat we thuis al na twin- Jp tig minuten met tien man P'f:stonden (rode kaart Chivu, Rj), was het niet meer mo gelijk ons eigen spelletje te spelen. Rottig voor het publiek S5' natuurlijk maar als we meer risico hadden ge nomen was de wedstrijd van vanavond misschien niet eens meer nodig geweest." Het zijn tegelijkertijd de enige spelers die hij aan Mallorca-Zijde kent. Of het moet de ex-Ajacied Ivan Gabrich zijn, die zijn heil na het mislukte avon tuur in Amsterdam verder in Zuid-Europa zócht. De interesse voor het wel en wee in de Primera Division, de Spaanse variant van de KPN-Tele- competitie, is de laatste jaren enigszins weggeëbd. Witschges belangen liggen immers weer'gewoon' bij Ajax, Tijdens de twee seizoenen die hij in de Spanje ac tief was, stond Mallorca bekend, als een lastige en vooral stugge ploeg om tegen te spelen."Die ploeg moest het toen echt hebben van hard en fysiek spel. Zeker omdat er een paar schoppers achter in liepen, was het een minder geliefde ploeg. Of be ter gezegd een rotploeg. Dat is de laatste jaren ge loof ik wel in positieve zin veranderd. Het huidige Mallorca schijnt alles nu wehwat voetballender op te lossen." Wat zeker niet veranderd zal zijn is de passie waar mee de Spanjaarden het voetbal doorgaahsTrele- ven.Wat dat betreft wacht Ajax in Spanje een hec tische return, zo voorspelt de 3Q-jarige routinier "Op het eiland kan wil het nog wef eens flink spo ken. We hebben daar met Barpa geloof ik zelfs een keerver- loren. Zeker als een grote naam als Ajax op be- zoek komt, zal zich Waagt Witschge zich afsluitend nog aan een vrij blijvende prognose? "We winnen thuis gewoon met 2-0. Uit wordt het I -1Natuurlijk gaan we door Anders hoef ik er niet eens aan te beginnen., toch?" Ronald Jonges

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 9