Danairj I AFC AJAX petitiestart momenteel op een tiende plaats. Af gelopen zondag wend er in een besneeuwd Bar celona nog met 2-1 gewonnen bij Espanyol. Die opwaartse lijn die de ploeg heeft ingezet is knap, aangezien de club tijdens de zomerperiode een aantal belangrijke spelers zag vertrekken. Zo nam Barcelona in ruil voor dertig miljoen gulden superspits Dani over en hing keeper Carlos Angel Roa zijn keepershandschoenen aan de wilgen. De voormalig Argentijns international sloot zich aan bij een religieuze sekte. Die groepering verbood Roa niet alleen zijn keeperswerk verder uit te oefenen, de groep is er ook heilig van overtuigd dat de we reld binnenkort vergaat. Om de selectie toch op niveau te houden, werden onder meer Miquel Nadal en de Argentijnen Jor ge Roberto Quinteros en Juan José Serrizuela aan getrokken. Bovendien ontfermde de club zich te vens over een ex-Ajacied: de Argentijn Ivan Ga- brich. Quinteros en Serrizuela en veroverden net als de van Barcelona overgekomen Nadal direct een basisplaats. Gabrich kwam tot nu toe nog niet verder dan een plaats op de reservebank. I HET ELFTAL In het elftal vanVazguez wondt het doel verdedigd door de 30-jarige Argentijn Gérman Burgos. Met Miquel Nadal is één van de meest prominente en geroutineerde Mallorca-spelers genoemd. De ex- speler van Barcelona verkoos een verblijf in Mal- lorca boven de Catalaanse reservebank De 33-ja- rige verdediger speelt doorgaans in de as van het elftal. Ook linksback Miquel Soler speelde in een vorig voetballeven bij Barqa. De verdedigingslinie bestaat verder uit Javier Olaizola en de Argentijnen Gustavo Siviero en Juan José Serrizuela. De laatste doorgaans in de rol van verdedigende middenvel der Vicente Engonga toonde vorig seizoen al aan één van de sterkste centrale middenvelders te zijn in de Primera Division. Om hem heen spelen Fran cisco Soler de jonge Kameroenees Etamé Laurén en de aanvallend ingestelde Joegoslaaf Jovan Stan- kovic. De Spanjaarden hanteren een systeem met twee spitsen, waarbij clubtopscorer Diego Tristan en Jorge Roberto Quintero of Ariel Ibagaza ne men de offensieve taken voor hun rekening ne men. De historie van de club is overgoten met een Spaans politiek-monarchistisch sausje. Omdat de club vanaf de oprichting nauwe banden onderhield met vorst Don Alfonso XIII werden de spelers die beginperiode 'les Alfonsinos' genoemd. Anderen spraken daarentegen gekscherend over de Alf onso XIII Football Club'. Op 28 juni 1916 vereer de de koning de club met het voorvoegsel Real, Vanaf 1931 maakten de Spaanse burgeroorlog, de dictatoriale periode onder Franco en de troonsaf stand van Alfonso XIII een einde aan alle koninklij ke genegenheid. De club gaat vanaf dat moment verder als Club Déportivo Mallorca. Ook het wa pen van de club moet verder'knoonloos' door het leven. Pas in 1973, met het op zijn einde lopen van de periode Franco, stond het Mallorca weer vrij het originele wapen en naam te voeren. Koninklijk of niet, één ding is zeker: Mallorca is een meer dan geduchte tegenstander waarvoor waak zaamheid geboden is. Spelend vanuit een solide verdediging en met een compact middenveld zal Ajax moeten waken voor de snelle counters van de Spanjaarden, die het de Ajacieden ook op het fysieke vlak zeker lastig zullen maken. Daar staat de Argentijnse inbreng zonder twijfel garant voor! Stel daar de ervaring van Aron Winter de nuchtere hardheid van Van Halst, het gogme van de Deen se vleugels en de scoringsdrift van Nikos Machlas tegenover en de ingrediënten voor een heet Eu ropacup-avondje zijn compleet, Ronald Jonges Francisco Solér Vicente Engonga DONDERDAG 25 NOVEMBER AJAX - MALLORCA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5