I SPAANS- ARGENTIJNS BEZOEKVAN DE BALEAREN mm een droomdebuut op het Europese podium. In het laatste toernooi om de Europacup II drong de ploeg verrassend door tot de eindstrijd. Maar ook deze finale ging verloren voor Cüper en zijn man nen. In Birmingham verzekerde Lazio Roma zich met een 2-1 overwinning van de laatste Euro pacup II. De derde plaats in de competitie volstond bovendien voor het spelen van een voorronde wedstrijd voorde prestigieuze Champions League. Onder trainer Mario Gómez, de opvolger van de inmiddels raar Valencia vertrokken, Cüpep werd echter deelname aan het 'kampioenentoernooi' verspeeld. Het Noorse Molde FK bleek te sterk Mallorca moest zich zodoende tevreden stellen met een plaatsje in het UEFA Cup-toernooi. In tegenstelling tot de moeite die Ajax thuis met Hapoel Haifa had, verging het de Spanjaarden tot nu toe beter in de UEFA Cup, Na in de eerste ron de hetTsjechische Sigma Olomoucte hebben op gerold, werd de derde ronde bereikt middels even zorgeloze overwinningen op FKTeplice.Voor bei de ploegen geldt de wedstrijd van vanavond als de eerste echt serieuze testcase in dit Europacup-sei zoen. Ook in de competitie lijkt Mallorca weer het juis te spoor te hebben hervonden.Trainer Fernando Vazguez heeft inmiddels de verantwoordelijkheid overgenomen van Goméz. Laatstgenoemde werd door de Spaanse voetbalbond uit zijn functie ge zet vanwege problemen met zijn trainerslicentie. De ploeg bevindt zich na een teleurstellende com- Biachini Laurén 4 I DONDERDAG 25 NOVEMBER Met Real Club Deportivo Mallorca lootte Ajax een Spaanse subtopper waarop de nodige Argentijnse invloeden van kracht zijn. In het oprichtingsjaar 1916 speelde de club haar wedstrijden al in een stadionnetje dat de naam 'Buenos Aires' droeg. De huidige selectie van Mallorca bevat liefst acht spelers met een Argentijnse achtergrond. Het eilandenrijk de Balearen, waarvan Mallorca de hoofdstad is, blijkt een magnetische werking op spelers uit het Zuid-Amerikaanse land te hebben. Zelfs tijdens het meest succesvolle seizoen van de club ooit, de voetbaljaargang '98-'99, stond er met Hector Cüper een Argentijn aan het roer. Nadat in 1997 promotie naar de Primera Division Afgelopen jaar was het opnieuw raak voor de werd gerealiseerd, ging het alleen nog maar beter ploeg uit Palma de Mallorca. De derde plaats in de met de Spanjaarden. Het eerste seizoen op het competitie betekende opnieuw een verbetering hoogste niveau sloot de ploeg van Cüper meteen van het clubrecord. Alleen de gevestigde orde in knappe vijfde plek af. Bovendien drong de ploeg Spanje, lees: Barcelona en Real Madrid, behaalde dat seizoen zelfs door tot de finale van het toer- dat seizoen meer punten, nooi om de Copa del Rey, de Spaanse beker Een finale die na strafschoppen werd verloren van Bar- I FINALE celona r De club maakte het achterliggende seizoen ook

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4