I AFC AJAX weinig uiziend biedende I -1 geëindigd. In het Ber- nabeu-stadion te Madrid hield Ajax lange tijd stand, tot Gento in de 58ste minuut Real op I -0 bracht. Amper tien minuten later kwam de sensatie, toen een vrije trap van de kalende hoofd van Henk Groot in het Spaanse doel plofte. Vanaf dat mo ment werd de wedstrijd gedicteerd door Ajax, dat zelfs een verlenging afdwong. Na een droomkans voor Cruijffdie door Ajax' nummer 14 werd ge mist, sloeg de Koninklijke in de 99ste minuut mid dels Veloso toe. Real won met 2-1Ajax was een illusie armer en een ervaring rijker Een andere memorabele ontmoeting met een Spaanse club vond plaats in het seizoen 1986- 1987. Ajax en Zaragoza troffen elkaar in de halve finale van de Europa Cup voor Bekerwinnaars. De uitwedstrijd had meer weg van een waterballet, waarbij het voetbal meer leek op waterpolo. Ajax paste zich het beste aan de omstandigheden aan en wist mede dankzij een fraaie kopbal van Rob Witschge met 2-3 te winnen.Thuis won Ajax een voudig met 3-0. De clubs ontmoetten elkaar we derom in een dubbele confrontatie in verband met de Europese Supercup. Het uitduel werd ont sierd door vele racistische geluiden die vanaf de tri bunes neerdaalden op de donkere Ajacieden. De uitslag, I -1werd thuis in het Olympisch Stadion rechtgezet door doelpunten van Bogarde, Geor ge en twee treffers van Danny Blind. De laatste tot de verbeelding sprekende wedstrij den tegen een tegenstander uit het Land van Sin terklaas waren de duels tussen Ajax en Atletico Madrid in de kwartfinale van de UEFA Champions League. Op 5 maart 1997 hielden de Spanjaarden Ajax in de Amsterdam Arena' op een zorgwek kende I -1 stand. De uitwedstrijd, twee weken la ter in Madrid, hoort tot de meest spectaculaire wedstrijden uit de Ajax-geschiedenis. Na negentig bloedstollende minuten gaf het scorebord l-l aan en er moest worden verlengd. Een wonderscho ne treffer van Dani en een lepe goal van Babangi- da zorgden ervoor dat Ajax zich kon opmaken voor de halve finales tegen Juventus, Nordin Wooter wordt achtervolgd door Redondo van Real Madrid. Ajax won op 13 september met I -0 van de Koninklijke. De eerste wedstrijd tegen Atletico madrid werd op 14 augsutus 1968 gespeeld. Ajax trad aan voor de Inter national Zomer-competitie, een alternatief voor clubs die niet konden deelnemen aan de Intertoto-wedstrijden, Ajax won met 2-0, en de uit wedstrijd eindigde in een I - I gelijkspel. In het seizoen 1970-197! won Ajax voor het eerste de Europa Cup IIn de halve fi nale was Atletico Madrid de tegenstander en de uitwed strijd op 14 april werd met I -0 verloren. Dankzij een 3- 0 overwinning op eigen bo dem met doelpunten van Keizer Suurbier en Neeskens plaatste Ajax zich voor de fi nale tegen Panathinaikos. Op 5 maart 1991 versloeg Ajax in een bloedstollend Wel Atletico Madrid in de kwartfinale Champions League.Jari Litmane tracht keeper José Molina te verschalken DONDERDAG 25 NOVEMBER AJAX - MALLORCA I 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 19