I FC UTRECHT WIL OUDE TIJDEN DOEN HERLEVEN *Mt|/ isr*V"fï Met de huidige elfde plaats in de KPN-Telecompetitie zijn ze absoluut niet tevreden bij FC Utrecht. De sleeping giant heeft torenhoge ambities, maar lijkt er maar niet in te slagen deze te verwezenlijken.Terwijl de supporters morren, blijft een gepast antwoord van de spelers en trainer MarkWotte uit. De oude club van Jan Wouters lijkt ver verwijderd van de status die het ooit bezat als reuzendoder. Aan het roemruchte 'Utreg' van midden jaren 80 met karaktervolle toppers als Frans Adelaar, Gert Kruys, Willy Carbo en Jan Wouters zal door menigeen met weemoed worden teruggedacht. Het was die lichting Utrecht-spelers die stadion De Galgenwaard vaak op zijn grondvesten liet schudden.Vooral tijdens de Europese wedstrijden kon het flink spoken in het sfeervolle stadion. Op het absolute hoogtepunt legde de club beslag op wat in 1985 nog de KNVB-beker heette. John van Loen maakte zich tijdens finale tegen Helmond Sport bijkans onsterfelijk door de winnende treffer in de blessuretijd te scoren. Helaas verging het de club die in 1970 voortkwam uit een fusie van DOS, ElinkwijkenVelox in het nieuwe decennium alleen maar minder goed. Steeds moest de voet- balmaffe stad het doen met een minder talentrij ke spelersgroep.Te vaak behoorde Utrecht de laat ste paar seizoenen niet eens tot de top-10 in de Nederlandse competitie. Wat bleef was de onvoorwaardelijke trouw van de supporters aan 'hun' FC. Hoe ver die steun gaat, bewees het Utrechtse legioen tijdens de laatste competitiewedstrijd van het seizoen 1995-1996. Gesteund doorzon 2500 meege reisde Utrecht-supporters stelde de ploeg het eredvisieschap in de laatste competitieronde, te gen FC Twente, veilig. In welke mate de suppor ters hebben bijgedragen aan het lijfsbehoud van hun FC zal niemand ooit kunnen aantonen. Het tekent de loyaliteit en het fanatisme van de Utrecht-supporters. Zelfs als deze al tijden snak ken naar nieuwe hoogtepunten. Hoogtepunten kon het trainersduó Jan Wouters/ Ronald Spel- bos de Utrecht-supporters in het seizoen 1996- '97 evenmin schenken. Al wist de ploeg zich wel licht te herstellen. Assistent-train< Wouters rondde zijn eerste klus in het betaalde voet bal dat seizoen af met een twaalfde stek. Toch lijkt het ook dit seizoen nog te vroeg voor een mogelijke weder opstanding van FC I Utrecht. De selectie van Wotte hield aan de eerste twaalf competitieduels achttien punten over De 2-1 zege op Fortuna Sittard is het meest recen te wapenfeit van de Utrechters. Dat Utrecht de winst dankte aan een ei gen doelpunt van Fortuna-verdediger Wamberto scoorde vorig seizoen tegen Utrecht zelf niet maar leverde met enkele gevaarlijke rushes wel zijn bijdrage aan de 5-2 overwinning. Wim Kiekens is wat dat betreft typerend voor de matig draaiende ploeg. Toch lijken alle ingrediënten bij de club aanwezig om de prestatiecurve op korte termijn weer op waarts te doen lopen. De trainer toonde eerder bij ADO Den Haag aan een ploeg aan het voet- ballen te kunnen krijgen. Daarnaast bevat de se lectie waar Wotte uit kan putten spelers van di- - verse pluimage. Zo mogen Mitchell van der Gaag en Fons Groenendijk met al hun voetbalervaring ware routiniers genoemd worden en ontbreekt het binnen het Utrechtse keurkorps met PSV- huurlingTheo Lucius en Jong Oranje-speler John de Jong evenmin aan fris en ontluikend voetbalta- lent.Tel daarbij de kwaliteiten van doelman Harold Wapenaar en spits Didier Martel op en de con clusie dat Utrecht in de subtop mee moet kunnen draaien lijkt gerechtvaardigd. De vraag is alleen hoe en wanneer de in Enschede geboren oefenmees- ter zijn ploeg echt aan de praat kan krijgen. I HET ELFTAL Harold Wapenaar (29) keerde na een teleurstel lend verlopen seizoen bij het Italiaanse Udinese te rug bij FC Utrecht. De stijlvolle doelverdedigerzag aanvankelijk met zijn transfer naar de Serie A een droom in vervulling gaan. Na slechts twee wed strijden te hebben gespeeld, hield de keeper het na zijn eerste jaar alweer voor gezien. De laatste competitieduels deed Wotte een be roep op het volgende kwartet verdedigers: Stijn Vreven, MitchellVan der Gaag, Patrick Zwaanswijk en Pascal Bosschaart. Meest opvallende namen in de defensie zijn wellicht die van de BelgVreven en Van der Gaag. Eerstgenoemde kwam over van AA Gent en veroverde verrassend makkelijk een ba sisplaats als rechtsback De 28-jarige Van der Gaag lijkt al ëen compleet voetballeven achter zich te hebben. De robuuste centrumverdediger begon zijn voetbalcarrière bij PSVVia NEC, Sparta, op nieuw PSV en het Schotse Motherwell belandde Van der Gaag twee seizoenen geleden in Utrecht. Op het middenveld vinden we Reinier Robbe- mond.Theo Lucius, Azubuike Oliseh (inderdaad het broertje van ex-Ajacied Sunday) en Groe nendijk terug. Ex-Ajacied Groenendijk was twee seizoenen actief in Amsterdam, waarin hij tot 26 wedstrijden in het Ajax-shirt kwam. Groenendijk smaakte onder meer het genoegen tijdens zijn eerste seizoen bij Ajax de UEFA-Cup binnen te mogen halen. Middenvelder John de Jong zal van daag waarschijnlijk niet meespelen vanwege een blessure. Vaak nemen de van Cambuur Leeuwarden over gekomen Marinus Dijkhuizen en zijn Franse colle ga-spits Didier Martel het aanvallende gedeelte voor hun rekening. Dijkhuizen is nog niet echt in vorm en kent nog wat aanpassingsproblemen in de Domstad. Martel daarentegen lijkt zijn draai ie dere wedstrijd weer beter te vinden en mag zich inmiddels samen met Van der Gaag clubtopscorer noemen, I O'BRIEN In John O'Brien is Utrecht een gewaardeerde kracht kwijtgeraakt. Het afgelopen seizoen kwam de 22-jarige Amerikaan 19 duels op huurbasis voor FC Utrecht uitAjax-trainer Jan Wouters was na het seizoen dusdanig tevreden over de ont wikkeling van O'Brien dat deze hem terughaalde ZONDAG 21 NOVEMBER UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4