I HET ENDT IS ZOEK GEKKE SLANGETJES I AFC AJAX Bestemming Haifa, op naar het Beloofde Land. De loting voor de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi koppelde Ajax aan een club uit Israël. En daarmee werd onze club voor het eerst op officieel niveau geconfronteerd met een club uit het land van de Davidster. Kijk op de kaart en kijk waar wij op Europa Cup-gebied nog niet zijn geweest. Ze zijn te vinden, die landen, maar veel zijn het niet. strand. Verderop schittert voorbij nevelende fa- briekswolkjes het blauw van zee. We leven om kwart voortien in de morgen en mijn gids wijst mij op andere bezienswaardigheden. Maar we moe ten weg, naar beneden, naar dat stadion waar op deze Dag van de Wedstrijd een Belangrijke Verga dering plaats vindt. De gastvrijheid stroomt je te gemoet. Het mag de gasten aan niets ontbreken en er wordt cola en water en croissants geser veerd. De kleine rechthoekige, perskamer achter de hoofdtribune is ingericht als vergaderruimte, maar een conferentietafel ontbreektTwintig stoel tjes vormen met de rug tegen de muur een U.Aan de open kant van die U staat een bureautje.Ver na het afgesproken tijdstip vullen de stoelen zich. Er zijn er te weinig om plaats te bieden aan de vele belangstellenden. Ook een fotograaf nestelt zich tussen de vergaderaars. Meneer Popov uit Bulga rije zit voor Meneer Popov is de UEFA-gedele- geerde. Hij bromt wat in een Engels dat om het te begrijpen veel verbeeldingskracht van de toe hoorders vergt. Links van hem zit de scheidsrech- terswaarnemer Signore fezella uit Italië, bekend van Auxerre - Ajax, zijn laatste internationale wed strijd. Popov bromt doorgaat op een gegeven mo ment uitgebreid in het Russisch in conclaaf met de stadionbeheerder die van Russische komaf moet zijn. Wij kijken met een mengeling van vermaak en verbijstering naar dit intermezzo dat even abrupt afbreekt als het is begonnen. Popov geeft het woord aan de arbiter uit Polen. De vriendelijke man vertelt dat hij rekent op sportief gedrag vin beide clubs, dat de wisselspelers zich achter Het doel opwarmen, dat de keeper van Hapoel een zwarte trui dient te dragen en dat tiet wedstrijd formulier duidelijk leesbaar wordt ingevuld. "Niet met die Silly Lii^g,Snake§. van u". Wij kijken elkaar .aan, de Israëliërs kijken elkaar en ons aan, de Itali aan, weet niet waarhesi te kijken. Silly Little-Snak es, Gekke Slangetjéï.'We weten allen dat hij de He-r breeuwsisymbolen beioejt Gelukkig glimt er èeh lach over het gezicht yan de Pöol en die neemt iets Vanonbèdoelde belediging weg. Hij vindtjzijn grap weUétik en zijn assistenten voelen hetonge- 'mak' wel'aarii;maar blijven solidair en vinden het leuk met hem rhee, Nee, de Hapoel-official zal zich niet van Gekke Slangetjes bedieheh'rhaif van nóg gekkere Ringetjes en Aapjes. De ventilator kaUniet meer op tegen de warmte en meneer Popov zorgt voor opluchting door de Belangrijke Verga dering te beëindigen. David Endt DONDERDAG 4 NOVEMBER 'GEL HAIFfi Vier uur vliegen en het klimaat draait zich hon derdtachtig graden. Op de avondlucht van vlieg veld Tel Aviv zwoelt de warmte van de dag Het is heerlijk,je moet oppassen je niet overte geven aan een vakantiegevoel. Je wordt temidden van dë vreemde klanken erf Symbolen'tot mildheid over gehaald. We zijn hier populair Ajax is een geliefde club en wordt met gejuich ont/angen. Of het Joods etiket dat ooit op de Griekse kop is gezet daar iets mee te maken heeft, wordt niet duidelijk. We stappen de gereedstaande bus in öm öfi'zë reis te vervolgen. Het is een uurtje rijden van Tel Aviv naar Haifa, de stad waar Hapoel vandaan komt. De vooruitgestuurde koeriers hebben bericht dat de Israëliërs een meer dan goede ploeg hebben en de uitslagen in het UEFA Cup-toernooi bevestigen die indruk. Besiktas en Club Brugge werden uit het toernooi geknikkerd dus we zijn gewaarschuwd. Hotel Dan Caesarea is bekend terrein, in dit land van melk én honing logeerde Ajax ook toen het zich in 1996 op de tweede helft van Het seizoen voorbereidde. Dat we de enige wedstrijd die wij tijdens die zonovergoten stage verloren, willen we niet weten. Macabbi Haifa zorgde voor de eerste nederlaag in het seizoen. Uitbannen die gedachte, denk aan winst, revanche, herstel van het bescha digde blazoen. Op de ochtend voor de wedstrijd kijk ik vanaf een hoog punt boven de stad naar het stadion. Dat is het Kiriat Eliezer-stadion. Het ligt op een mooi plekkie in de mooie Mediterrane stad. Palmen en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 9