I AFC AJAX 5 waren hetWilbert Suvrijn.Wim Koevermans,John van Loen en Henk Fraser die de naam Roda mid- dels een uitverkiezing in het Nederlands elftal po sitief uitdroegen. De laatste paar seizoenen zag de club Ruud Hesp en André Ooijer naar Zeist afrei zen, Erik van der Luer mag zich binnen de huidige Roda-selectie de enige Nederlands interna- ÉJ tional noemen. wvL Ronald de Boer moest reeds na 23 minuten uit/allen met een hoofdwond. De rechtshalf moest worden gehecht en kon niet meer verder spelen. Roda presteerde het seizoen *94-'95 wel waartoe zoveel andere clubs niet in staat waren. De Lim burgers zagen zowel de uit- als thuiswedstrijd in een I -1 gelijkspel eindigen. Ajax-Roda werd dat seizoen op een koele nawinteravond in de Meer gespeeld. De 19.000 aanwezigen in de Meer wer den die avond getrakteerd op een hoogstaande en uiterst vermakelijke partij voetbal. Roda-spits Maurice Graef opende op vijandelijke bodem de score na gebrekkige communicatie tus sen doelman Van der Sar en verdediger Rijkaard (0-1In de tweede helft kwam Ajax alsnog op ge lijke hoogte toen Patrick Kluivert een assist van Fin- idi George fraai afrondde: l-l. Ietwat onverdiend bleven de Limburgers, metTijjani Babangida in de gelederen, dat seizoen uiteindelijk toch met lege handen achter Al werd met de tweede plaats in de eindrangschikking toch een hele knappe pres tatie geleverd. Ronald Jonges Ajax-Roda was de avond van de lange mannen, die Ajax uiteindelijk winnend afsloot De reuzen Gerald Sibon en Regilio Vrede vechten op de foto een grondduel uit Ajax heeft het de afgelopen jaren in de onderlinge ontmoe tingen met Roda vrijwel nooit echt lastig gehad.Afgelopen seizoen was een uitstekend eerste kwartier voldoende om de bezoekers uit eindelijk met 2-1 in bedwang te houden.Voor Ajax scoorden Wamberto en Benni. Peter van Houdt deed iets terug namens Roda. Roda JC had in het seizoen 1994-1995 de pech dat Ajax nagenoeg onverslaanbaar was. De Roda- selectie bevatte dat seizoen dusdanig veel klas se dat een landskampioenschap zeker moge lijk was geweest. De club van toenmalig trai ner Huub Stevens had echter de 'pech1 dat Ajax dat seizoen nagenoeg onver slaanbaar was. De ploeg van Louis van Gaal boekte die voetbaljaargang een record door de landstitel ongesla gen binnen te halen. Hoe sterk Ajax, en daarmee ook Roda jC, dat seizoen was bewezen de hoofdstedelingen ook met de winst van de Champions League. VRIJD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5