I PROMOVENDUS OP ZOEK NAAR JUISTE CADANS Vandaag de ontmoeting met promovendus FC Den Bosch. De laatste keer dat beide ploegen elkaar in competitieverband troffen, was tijdens het seizoen '92-'93. De Bosschenaren verloren destijds door doelpunten van Dennis Bergkamp (tweemaal),Tarik Oulida en Stefan Pettersson met 4-0. De seizoenen die de club daarna doormaakte, werden gekenmerkt door louter tegenvallende prestaties en resultaten. In rap tempo zakte Den Bosch tot in de kelder van het Nederlandse be taald voetbal. Maar even snel als de ploeg afgleed, wend ook weer de opwaartse lijn gevonden. Sinds dit seizoen is de club daarom weer terug op het niveau waar het hoort: in de hoogste voetbalaf deling. Met Den Bosch betreedt ook Harry van der Laan het kersverse gras van de Arena. Extra alertheid is nog steeds geboden voor deze spits, die ondanks zijn 35-jaar nog steeds altijd en overal scoort. Dat de vos zijn haren nog allerminst is verloren, be wees Van der Laan vorig seizoen. Met 30 treffers had de ex-speler van onder meer Feyenoord en FC Den Haag een belangrijk aandeel in het dat jaar behaalde kampioenschap van de Toto Divisie, Een seizoen daarvoor speelde Van der Laan nog bij Cambuur Leeuwarden. Ook daar scoorde hij met 29 doelpunten aan de lopende band en ook daar werd promotie bewerkstelligd. Kenmerkend voor'de eigen wil' die de aanvalsleider altijd heeft gehad, was zijn overstap van promovendus Cam buur naar het op dat moment nog steeds in de eerste-divisie actieve FC Den Bosch. Hij had zijn woord inmiddels al aan de Bosschenaren gegeven, verklaarde de spits zijn opvallende keuze. I WERKLUST Mede door de treffers van Van der Laan speelt FC Den Bosch vanavond in de Arena, Natuurlijk gaat het te ver alle credits rondom de promotie toe te schrijven aan één man. De ware kracht van FC Den Bosch lag het achterliggende seizoen mis schien nog het meest in de samenstelling van de ploeg.Trainer Martin Koopman vond de juiste mix tussen spelers met een ongebreidelde werklust en routiniers. Opvallend genoeg herbergen veel spe lers beide kenmerken in zich. De logica achter de ploeg is helder; posteer op de centrale posities wat oudere,geroutineerdere spe lers en completeer het elftal op de overige posi ties met jongere, hongerige spelers. Koopman deed er in zijn eerste jaar als hoofdtrainer van FC Den Bosch goede zaken mee door zijn ploeg direct aan promotie te helpen. De ploeg van Koopman lijkt wat samenstelling be treft eenzelfde koers te varen als afgelopen jaar De opvolger van de onvolprezen jan van Grinsven, Maikel Aerts, nam vorig seizoen al het leeuwen deel van de wedstrijden voor zijn rekening. De ge boren Eindhovenaar kan terugkijken op een ijzer- sterk seizoen en mag zich logischerwijs ook dit sei zoen eerste keeper noemen.Van Grinsven hing na veertien trouwe dienstjaren bij de Bossche club zijn keepershandschoenen aan de wilgen en zit de ze avond in dug-out als rechterhand van de hoofd trainer IAJAX-VERLEDEN Aan de plaatsen centraal in de verdediging wordt invulling gegeven door Fred van der Hoorn en Pe ter Uneken.Vooral Van der Hoorn heeft sinds zijn entree in het betaalde voetbal in 1984 bewezen uit het juiste hout te zijn gesneden. De verdediger begon zijn carrière in Den Bosch, maakte uitstap jes naar het Schotse Dundee United en het Belgi sche Eendracht Aalst om weer terug te keren bij 'oude liefde' FC Den Bosch. Uneken is een nieu weling bij Den Bosch. Hij kwam over van Emmen. Op de linkerflank komen we in de persoon van Menno Willems de eerste oud-Ajacied binnen de Bossche selectie tegen. Willems speelde in het sei zoen '96-'97 zijn eerste en tegelijkertijd laatste sei zoen in de Amsterdamse hoofdmacht. De back vertrok daarna naarVrtesse, dat hem vervolgens verhuurde aan de ploeg van Koopman. Met Ar nold Scholten is de tweede Bosschenaar met een Ajax-verleden genoemd. Scholten Hij geldt als het'manusje-van-alles'binnen de selectie. De multifunctionele middenvelder mocht zich over twee periodes verspreid ruim vijf seizoenen lang in het Ajax-shirt hullen. Scholten bewees niet alleen bij Ajax zijn waarde als verbin dingsman, ook bij Feyenoord en het Japanse JEF United was de geboren Bosschenaar eeh 'zeker- heidje'.Johan Cruijffhaalde hem aan de vóóravond vari het seizoen '86-'87 naar de Meer alwaar in 1987 de Europacup II werd binnengehaald. In 1995 keerde de 'Witte Socrates' terug in Amsterdam om onder Louis van Gaal nog eens twee seizoe nen voor Ajax te spelen. Net als Van der Hoorn keerde ook Scholten terug bij de club waar hij ooit begon. Naar het schijnt om zijn carrière te beëin- digen.Jan Michels is een andere rots in de Bossche branding/Jantje' Michels is vaak naast Scholten cen traal op het middenveld terug te vinden. Patrick Deckers neemt de positie als linkshalf in, terwijl Koopman qua middenveldbezetting ook voor Feyenoord-huurling Chaly Jones, Rafael Losada en Patrick Hobbelen kan kiezen. De situatie voorin is wat dat betreft overzichtelij ker De eerder genoemde Harry van der Laan, de dit seizoen van Feyenoord overgekomen HenkVos en de Pool Kryszstof Bociek zijn de belangrijkste gegadigden om vorm te geven aan de Bossche aanval. Een voorde kijkers onzichtbare Tarik Oulida wordt door zijn medespelers gefeliciteerd. Nadat Dennis Bergkamp de score tegen de Bosschenaren had geopend, maakte de lichtvoetige Marokkaanse middenvelder tijdens zijn competitie debuut Ajax'tweede doelpunt 4 ZONDAG 24 OKTOBER AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 4