Rabobank Van De Ruiter naar Adriaanse Tilburg In 1896 kwam een student van de MTS Amsterdam naar Tilburg voor een stageperiode bij de NS hoofdwerk plaats. Hij had in zijn geboorteplaats Amsterdam ken nis gemaakt met de voetbalsport bij de club RAP, een eeuw geleden de eerste officiële kampioen van Neder land. De Ruiter wilde naast zijn studie ook in Tilburg zijn favoriete sport gaan beoefenen. Hij vond uiteinde lijk elf medestanders, allen kostschool-jongens van Saint Louis in Oudenbosch, die met vakantie waren in hun geboortestad Tilburg. Dat was het begin van het voetbal in de moderne industriestad Tilburg. Ruim een eeuw later is het weer een Amsterdammer die deze stad op zijn kop zet en grote successen viert met de Tri colores. Co Adriaanse bezorgde Willem II in twee sei zoenen een plaats in de UEFA Cup en nu zelfs in de Champions League. Vanmiddag kruist Adriaanse de de gens met zijn oude werkgever Ajax. In alle opzichten de club van de eeuw. Grote namen Tegen de salarissen en fiscale faciliteiten in het buiten land kan ook een club als Ajax niet op. Daarom zag het spelers als Litmanen, Oliseh, McCarthy, Van der Sar en Melchiot vertrekken. Bovendien is Danny Blind, een van de beste spelers ooit, gestopt. Voortaan is hij als direc teur spelersbeleid verantwoordelijk voor de opbouw van een nieuw Ajax. Tegenover het vertrek staan aan winsten die er zijn mogen. Spelers met een grote repu tatie, die vooral in het buitenland en als international hun sporen hebben verdiend. Daarnaast hebben enke le talenten en toppers van Nederlandse clubs de over stap gemaakt naar Amsterdam. Wie kent ze niet: Van Halst, Machlas, Nieuwenburg, Laudrup, Menzo, Culina,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 8